• Wycieczka do OSP Zabrnie

• W nawiązaniu do święta Św. Floriana, przypadające na dzień 4 maja, dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-III odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Zabrniu. Strażacy w formie wykładu przybliżyli nam specyfikę swojej pracy, zademonstrowali sprzęt strażacki, mogliśmy też zobaczyć tempo przygotowania strażaka do akcji ratunkowej. Wiedza, przeplatała się dobrą zabawą na świeżym powietrzu: hydronetki, hula-hop, gra w piłkę nożną, rzut do celu, malowanie farbami, miejscowy plac zabaw. To był wspaniały dzień pełen przygód! Dziękujemy lokalnym Strażakom za zorganizowanie wyjątkowego spotkania!

• Akademia z okazji Uchalenia Konstytucji 3 Maja

• Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klas 4 i 6 wraz z Panią Magdaleną Dec przygotowali akademię upamiętniającą to święto. Rocznica rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Podczas akademii przypomniano historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jej znaczenie dla Polski. Podkreślono również wartości, takie jak patriotyzm, wolność i demokracja, które są zapisane w tym ważnym dokumencie. Akademia pomogła uświadomić nam, jaką ważną rolę w czasach współczesnych pełni dokument, jakim jest konstytucja.

• Warsztaty profilaktyczne

• W dniu 26.04.2024r. odbyły się warsztaty profilaktyczne poprowadzone przez pana Arkadiusza Nepelskiego z brakujące lekcje. Na zajęciach został poruszony obszar motywacja i rozwój osobisty. Uczniowie klas IV-VIII dowiedzieli się:
            1. S
            kąd się bierze niska motywacja do nauki oraz brak potrzeby nabywania wiedzy, kompetencji i jak sobie z tym poradzić.
            2. J
            ak znaleźć pomysł na siebie i przestać się martwić o przyszłość.
            3. C
            o zrobić, żeby poradzić sobie ze stresem i presją związaną z nauką.
            4. J
            ak zaakceptować siebie, podnieś swoją samooceną i uwierzyć w siebie.

• Dzień Ziemi

• Tegoroczny Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia uczciliśmy w naszej szkole zarówno słowem jak i czynem. Jak dbać o naszą Planetę- Matkę uczyli nas najmłodsi wychowankowie szkoły, poprzez proekologiczny występ pt. „Zielony Kapturek”. W swoim wystąpieniu byli świetni i miejmy nadzieję, iż trafili do serc odbiorców z tym ważnym przekazem.
            Kolejnym ważnym punktem dnia było aktywne zaangażowanie uczniów w działania na rzecz ochrony środowiska poprzez zasadzenie drzew w obrębie placu szkolnego. W ramach współpracy z Nadleśnictwem Rozwadów, Leśniczy – Pan Tomasz Lisikiewicz zaopatrzył nas w sadzonki dębu szypułkowego oraz poinstruował uczniów jak we właściwy sposób posadzić i dbać o młode drzewka. Każda z klas zasadziła swoje drzewko, niektórym zostały już nadane imiona! Jak się okazało sadzenie drzew i roślin jest doskonałym sposobem na aktywne zaangażowanie uczniów w działania na rzecz ochrony środowiska.
            Cała społeczność szkolna włączyła się także po raz kolejny do akcji "Sprzątamy dla Polski", której głównym celem jest troska o środowisko całego kraju.
            Podjęte działania w ramach obchodów Dnia Ziemi zbliżyły nas jeszcze bardziej do świadomego dbania o naszą planetę. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

• Powiatowe Eliminacje Turnieju BRD

• 25 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół nr 1 w Tarnobrzegu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w których uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły: Oskar Ossowski, Piotr Siek i Adrianna Wójcik. Turniej ten stanowił doskonałą okazję do propagowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kształtowania właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Uczniowie stanęli do rywalizacji zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej turnieju. Nie zabrakło również zadań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, co stanowiło istotny element rywalizacji. Jedną z najbardziej widowiskowych konkurencji była jazda na rowerze po torze przeszkód. Tor ten wymagał nie tylko sprawności fizycznej, ale również umiejętności precyzyjnego panowania nad rowerem. Dużą rolę odegrał także test sprawdzający wiedzę uczestników na temat przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność analizy sytuacji drogowych. Uczestnicy musieli wykazać się dogłębną znajomością przepisów oraz umiejętnością prawidłowego reagowania na różnorodne sytuacje na drodze. Gratulujemy uczniom udziału w turnieju i życzymy sukcesów w rozwijaniu swoich umiejętności oraz propagowaniu zasad bezpieczeństwa drogowego. Opiekunem uczniów była pani Marzena Machała.