Aktualności

        • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO- POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ORAZ PANI DYREKTOR KRYSTYNY KOZIEI
          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO- POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ORAZ PANI DYREKTOR KRYSTYNY KOZIEI


          • 25 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej w Zabrniu miało miejsce zakończenie roku szkolnego. Uroczystość, choć cykliczna, miała w tym roku zupełnie odmienny charakter.

            Podczas oficjalnej części akademii, uczniom klasy VIII zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce. Pani dyrektor wręczyła również dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu ortograficznego.

            Tego dnia uczniom, nauczycielom, a także przybyłym rodzicom towarzyszyły ogromne emocje. Z jednej strony radość z powodu nadchodzących wakacji, a z drugiej smutek i żal z powodu pożegnania naszej serdecznej pani dyrektor Krystyny Koziei.

            Wzruszenia nie kryli również tegoroczni absolwenci. Wraz z wychowawczynią panią Gizelą Grelą przygotowali wspaniałą cześć artystyczną oraz pożegnalną prezentację multimedialną.

            Część artystyczna akademii była pełna wyjątkowych wystąpień. Klasa V z wdzięcznością pożegnała swoją panią dyrektor i wychowawczynię. Muzyczny repertuar przedstawiła uczennica klasy IV Daria Masternak, która zaśpiewała dla pani dyrektor przy gitarowym akompaniamencie pana Konrada Paradiuka. Wysłuchaliśmy również wspaniałego tekstu pożegnalnego przedstawicielki Rady Pedagogicznej, a także przedstawicielki Rady Rodziców. Wspólnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą 31 lat pracy (w tym 24 lata na stanowisku dyrektora) i dorobku zawodowego pani dyrektor Krystyny Koziei w Szkole Podstawowej w Zabrniu.

            Na koniec z ogromnym wzruszeniem wysłuchaliśmy ostatniego przemówienia drogiej pani dyrektor Krystyny Koziei skierowanego bezpośrednio do nas. Z poruszonym sercem kontemplowaliśmy słowa będące mottem tego dnia: Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego i powtarzaliśmy za wdzięcznym uczniem słowa wiersza:

            Niech Pani cieszy się zawsze zdrowiem!

            Niech szkoła wspólnym domem będzie!

            Niech każdy uczeń dziś to wypowie

            W Zabrniu, w Grębowie i wszędzie!

                                                                                                                                                          /A.P./

             

          • Konkurs ortograficzny- "Mistrz ortografii"

          • Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu ortograficznego, który odbył się w naszej szkole w dwóch etapach i dwóch grupach wiekowych.

             

            "Mistrzami ortografii" zostali:

            Kategoria- klasy IV- VI:

            I miejsce - Szymon Tkacz, kl. IV

            II miejsce - Oskar Giermaniuk, kl. V

            III miejsce - Maja Dul, kl. VI

             

            Kategoria- klasy VII- VIII:

            I miejsce -  Szymon Wroński, kl. VIII

            II miejsce - Julia Trościńska, kl. VII

            III miejsce - Izabela Chojnacka, kl. VII

             

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym :)

            Organizatorki konkursu: Monika Chowicka i Anna Płoskoń

                                                                                                                                             /A.P./

             

        • Wizyta policjanta
          • Wizyta policjanta

          • Zbliżają się wakacje, dlatego uczniowie naszej szkoły 08.06.2021 roku wzięli udział w pogadacnce z panem policjantem Dariuszem Niklewiczem. Tematem spotkania było, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Podczas tej wizyty policjant mówił o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Zasygnaliował, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają czas w miejscach zamieszkania, czy na zorganiowanych wyjazdach, zobowiązani są do bezwględnego przestrezegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zwrócił  uwagę, aby min. uważać w trakcie zabaw nad wodą oraz bezpiecznym poruszania się po drogach. Zaznaczył także, jak bardzo jest ważne na konieczność noszenia elementów odblaskowych.Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. 

                                                                                                     M.Bernat-Rębisz, E. Tryk

        • Zakończenie zbierania nakrętek
          • Zakończenie zbierania nakrętek

          • "Zakręcona akcja"

            W związku z zakończeniem roku szkolnego 2020/21 zakończyliśmy w naszej szkole akcję zbierania plastikowych nakrętek dla Kubusia Korygi.

            Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

            Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za przyłączenie się do tego wspaniałego przedsięwzięcia. 

                                                                                                                              E. Tryk- pedagog szkolny 

          • Konkurs

          • Konkurs plastyczny "Dzień z rodziną"

            Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu ogłasza konkurs plastyczny "Dzień z Rodziną".

            Regulamin konkursu:

            1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I- III oraz IV-VI.

            2. Konkurs trwa od 08.06-15.06.2021 r.

            3. Celem konkursu jest promowanie rodziny i więzi międzypokoleniowych oraz rozwijanie umiejętności wyrażania myśli i uczuć w formie plastycznej.

            Warunki uczestnictwa:

            1. Zadanie uczestnika jest wykonanie pracy plastycznej- plakatu promującego rodzinę i więzy międzypokoleniowe.

            2. Technika wykonania pracy plastycznej jest dowolna.

            3. Praca konkursowa powinna zawierać informacje dotyczące autora: imię, nazwisko oraz klasę, do której uczęszcza.

            4. Plakat powinien zostać wykonany indywidualnie przez uczestnika konkursu.

            5. Prace konkursowe należy dostarczyć do szkoły ( wychowawców).

            6. Prace oceniać będzie powołana komisja konkursowa.

            7. Na uczestników konkursu czekają ciekawe nagrody. 

             

                                                                                                                          E. Tryk, M. Bernat- Rębisz

        • Dzień dziecka
          • Dzień dziecka

          • Dnia 01.06.2021 r. w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbyła się impreza z okazji Dnia Dzieka. Jak co roku w tym szczególnym dniu nie zabrakło atrakcji dla wszystkich dzieci.

            Uczniowie wzięli udział w różnych konkursach: plastycznym pod hasłem " Wybieram marzenia- nie uzależnienia" oraz sportowym. Koordynatorem konkursu plastycznego była Pani Dyrektor Krystyna Kozieja, natomiast nad przebiegiem konkursu  sportowego czuwała Pani Marzena Machała.

            Wszystkim dzieciom bardzo podobały się atrakcje, które odbywały się w naszej szkole. Uczniowie wykonali wiele pięknych prac plastycznych oraz brali aktywny udział we wszystkich konkurencjach sportowych. Najlepsi otrzymali medale oraz nagrody. Tego dnia wszystkie dzieci były wygrane, bowiem każdy uczeń otrzymał słodki upominek. Impreza zakończyła się wspólnym grillowaniem przy muzyce.

          • Wyniki konkursu plastycznego pt. "Wybieram marzenia- nie uzależnienia"

          • Podczas imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka Pani Dyrektor Krystyna Kozieja ogłosiła wyniki konkursu plastycznego pod hasłem "Wybieram marzenia- nie uzależnienia".

             

            Kategoria - klasy I-III:

             

            I miejsce -  Dominika Dorociak, kl. III

            II miejsce - Izabela Dul, kl. I

            III miejsce - Karol Wiącek, kl. III

                               Michalina Turek, kl. III

             

            Kategoria - klasy IV-VIII:

             

            I miejsce - Maja Dul, kl. VI

                             Kornelia Stelmach, kl. VI

                             Zuzanna Mierzwa, kl. VI

                             Oskar Giermaniuk, kl. V

            II miejsce - Angelika Małecka, kl. VIII

                              Daria Masternak, kl. IV

            III miejsce - Roksana Mierzwa, kl. VIII

                               Szymon Drozd, kl. V

             

            Wszystkim zwycięzcom GRATULUJEMY!!!