Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w naszą zbiórkę skarpetek z okazji Dnia Kolorowej Skarpetki! Dzięki Waszym kolorowym darom udało nam się zebrać 52 pary skarpetek, które już trafiły do Domu Dziecka Podleśna Przystań w Stalowej Woli. Każda para skarpetek to nie tylko ciepły gest, ale przede wszystkim symbol solidarności i wsparcia dla osób z zespołem Downa oraz dzieciaków z Domu Dziecka. Razem pokazaliśmy, że małe gesty mają wielką moc i mogą wywołać uśmiech na wielu twarzach. Jeszcze raz dziękujemy za Wasze otwarte serca.
Z wyrazami wdzięczności,
Pedagog specjalny.
Podziękowanie
Realizacja projektu
Grupa Przedszkolna „Słoneczka” w ramach projektu „Wspólnie mocniejsi – uczymy się przez integrację” wykonała kolejne zadanie projektowe. Tym razem zadnie polegało na wykonaniu pysznej potrawy – w naszym wykonaniu były to pierogi. Sposób wykonania pierogów od podstaw zaprezentowany został przez Panią Marię Gortych, wykwalifikowaną kucharkę. Dzieci zapoznane zostały z pracą kucharza, ze sposobem wykonania pierogów, a następnie samodzielnie krok po kroku pod bacznym okiem szefowej, wykonały pierogi. Naprawdę pyszne …
Dziękujemy Pani Marii za zaangażowanie na rzecz Przedszkola i poświęcony czas.
Gminny Konkurs Recytatorski
W dniu 25 marca w bibliotece ZSO w Grębowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Wiosna w poezji”. Tego dnia poezja rozkwitła w pełni w sercach młodych recytatorów ze wszystkich szkół z gminy Grębów. Do rywalizacji stanęli uczniowie z sześciu szkół. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wyjątkowe interpretacje poezji, które oczarowały publiczność oraz jury.
W kategorii klas młodszych (III-V) pierwsze miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły – Maja Jaśkiewicz. Zachwyciła wszystkich niezwykłą interpretacją wiersza Jana Brzechwy pt. „Przyjście wiosny”. Jej recytacja była
pełna ekspresji, ciepła i doskonałego zrozumienia tekstu, co zostało jednogłośnie docenione przez jurorów.
W kategorii klas starszych (VI-VIII) nasza uczennica – Dominika Gałużny otrzymała wyróżnienie za interpretację wiersza Marii Konopnickiej pt. „Podmuchy wiosny”. Dominika swoim występem pokazała głęboką wrażliwość, przybliżając słuchaczom piękno polskiej poezji.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu recytatorskiego, a szczególnie naszym laureatkom – Majce i Dominice! Wasze umiejętności są źródłem dumy dla naszej szkoły. Dziękujemy za pełne emocji chwile i życzymy dalszych sukcesów w rozwoju artystycznym!
Światowy Dzień Wody
W poniedziałek, 24.03.2025r. z okazji Światowego Dnia Wody w naszej szkole zorganizowano wyjątkową akcję promującą znaczenie wody w życiu człowieka oraz sposoby jej oszczędzania.
Tego dnia zarówno uczniowie, nauczyciele oraz Pani Dyrektor wybrali ubrania w kolorze niebieskim, symbolizując w ten sposób wodę jako bezcenny zasób naszej planety. Każdy miał ze sobą butelkę wody, podkreślając nawyk dbania o odpowiednie nawodnienie organizmu. W ramach wydarzenia cała spoleczność szkolna uczestniczyła w różnorodnych aktywnościach dostosowanych do ich wieku. Młodsi uczniowie oglądali filmy edukacyjne, rozwiązywali zagadki, quizzy oraz zadania tematyczne, a także przeprowadzili ciekawe eksperymenty z wodą w roli głównej, które pozwoliły jeszcze lepiej zrozumieć jej właściwości. Siódmoklasiści wraz z nauczycielem geografii pracując w zespole wykonali plakat przedstawiający jak ważna jest woda. Dodatkowo układali hasła promujące oszczędzanie wody, wykorzystując rymy i skojarzenia, co dodało im szczyptę humoru. Po zakończonym zadaniu degustowali przygotowaną wodę z dodatkiem świeżej pomarańczy, a następnie dyskutowali o korzyściach płynących z jej picia.
Uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w konkursie wiedzy o wodzie, który pozwolił wyłonić sześciu ekspertów w tej dziedzinie:
- Kacper Dul klasa VI,
- Karina Buczek klasa VI,
- Oskar Ossowski klasa VII,
- Piotr Siek klasa VII,
- Wojciech Ambroziewicz klasa VIII,
- Marcin Siek klasa VIII
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy „Przyjaciela Wody” oraz drobne upominki- butelki wielorazowego użytku, które będą zachęcać do codziennego picia wody i dbania o środowisko. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Szkoła włączyła się także w akcję Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH), realizując dodatkowe zadania związane z problemem dostępu do wody na świecie.
Był to intensywny i pełen wrażeń dzień, który przypomniał wszystkim, jak ważna jest woda i dlaczego warto o nią dbać.Koordynatorem akcji była pani Agnieszka Gortych.
Obchody Pierwszego Dnia Wiosny
Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był wyjątkowym wydarzeniem pełnym różnorodnych aktywności. Rozpoczęliśmy go zajęciami kreatywnymi w ramach projektu "Trzymaj formę", który koordynują panie Marzena Machała i Monika Bernat- Rębisz. Zajęcia odbywały się w każdej grupie wiekowej wraz z wychowawcami i miały na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz dobrych nawyków żywieniowych. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach, zdobywając wiedzę w przystępny i inspirujący sposób.
Następnym poruszającym momentem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny był II PRZEGLĄD PIOSENKI POETYCKIEJ. Wydarzenie to stało się prawdziwym świętem poezji i muzyki, w którym dzieci mogły wyrazić swoje emocje i kreatywność w niezwykły sposób. Każda klasa pod okiem swojego wychowawcy zaprezentowała starannie przygotowany występ, który zachwycał zarówno pod względem artystycznym, jak i technicznym. To wydarzenie, zorganizowane przez panią Annę Płoskoń, przypomniało wszystkim, jak wielką wartością jest poezja i jak wiele radości potrafi dostarczyć, szczególnie w interpretacji najmłodszych. Pokazało również, jak ogromny potencjał twórczy drzemie w naszych uczniach.
W kolejnej części dnia miało miejsce rozstrzygnięcie dwóch konkursów. Pierwszy z nich to konkurs matematyczny nawiązujący do Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, starannie przygotowany przez panią Paulinę Nowak. Drugi to konkurs plastyczno-techniczny „KAPELUSZ NA PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY”, którego organizacją zajęła się pani Justyna Smogorzewska, Anna Płoskoń i Monika Bernat – Rębisz. W obydwu konkursach wszystkie dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i talentem, za co zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Dla wszystkich uczniów w szkole był również przygotowany słodki poczęstunek od pani dyrektor Iwony Weiss.
Po rozdaniu dyplomów i nagród w konkursach, wyruszyliśmy na przemarsz po naszej miejscowości w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Spacer przyniósł wiele radości, pogoda sprzyjała i udało nam się dostrzec oznaki nadejścia wiosny- małe przydrożne kwiatki oraz motyle, co wzbudziło zachwyt zarówno wśród dzieci, jak i nauczycieli.
Dzień zakończyliśmy zajęciami sportowymi, które pozwoliły na integrację oraz wspólne celebrowanie nadejścia wiosny w aktywny sposób. Był to niezapomniany dzień pełen atrakcji, radości i wiosennej atmosfery.
Projekt Finansoaktywni
W tym tygodniu obchodziliśmy Światowy Tydzień Pieniądza, biorąc udział w projekcie Finansoaktywni. W ramach tego wydarzenia uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w webinarze organizowanym przez Ministerstwo Finansów pt. „Najważniejszy jest plan! Czyli o budżecie i podatkach”. Podczas spotkania młodzież zdobyła wiedzę na temat gospodarowania pieniędzmi, planowania budżetu oraz znaczenia podatków.
Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie ministerialnym! Uczniowie mogą stworzyć maksymalnie trzyosobowe zespoły i opracować projekt, który będzie przydatny w ich otoczeniu. Zadanie konkursowe polega na zaplanowaniu realizacji projektu w ramach budżetu obywatelskiego, przy czym koszt przedsięwzięcia nie może przekroczyć 150 000 zł.
Możecie zaproponować np.:
-siłownię na świeżym powietrzu,
-pracownię kulinarną,
-nasadzenie drzew,
-ścieżkę przyrodniczą w pobliżu szkoły.
Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować:
*Opis projektu,
*Jego wizualizację,
*Dwa plakaty:
-jeden zachęcający do głosowania,
-drugi promujący ideę budżetu obywatelskiego.
To świetna okazja, aby nauczyć się planowania finansowego i przyczynić się do poprawy otoczenia!
Zgłoszenia można wysyłać do 5 maja 2025 r. Laureatów konkursu wybierze jury. Wyniki zostaną ogłoszon 26 maja 2025 r. 10 najlepszych, trzyosobowych zespołów wraz z opiekunami zaprosimy na wycieczkę do Warszawy w dniach 12-13 czerwca 2025 r., podczas której odbędzie się uroczysty finał konkursu w Ministerstwie Finansów. Do wygrania będą również atrakcyjne nagrody rzeczowe: do uczniów trafią powerbanki i słuchawki douszne, zaś dla nauczycieli przygotowaliśmy czytniki e-booków. Zachęcamy do udziału!
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole
Dnia 18 marca 2025 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem, zorganizowane w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzony był 11 lutego. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 1-8. Podczas spotkania poruszono kwestie związane z cyberprzestępczością, ochroną prywatności, zagrożeniami wynikającymi z nawiązywania kontaktów w sieci oraz konsekwencjami prawnymi nieodpowiedzialnych działań w Internecie.
W ramach tegorocznych obchodów DBI nasza szkoła zrealizowała również szereg innych działań edukacyjnych i profilaktycznych, mających na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat zagrożeń w sieci oraz sposobów ich unikania. Lekcje online organizowane przez Polskie Centrum Safer Internet były doskonałą okazją do omówienia kluczowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
Najmłodsi, czyli klasy 1-3, uczestniczyli w konkursie plastycznym „Superbohaterowie Internetu”. Ich zadaniem było stworzenie postaci walczącej z zagrożeniami w sieci i uczącej zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Nagrodzeni uczniowie to:
I miejsce: Marszałek Zofia k. II, Kornelia Impert kl. III
II miejsce: Michalina Bednarz kl. I, Maja Szczytyńska kl. II
III miejsce: Franciszek Dul kl. II, Wojciech Łakomy kl. III
Wyróżnienia: Maciej Masternak kl. I, Lena Jaśkiewicz kl. IIKreatywność wykazali się także uczniowie klasy 4, przygotowując plakaty promujące zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. W swoich pracach zwrócili uwagę na ochronę prywatności, kulturę komunikacji online oraz sposoby rozpoznawania zagrożeń. Wszystkie projekty były pomysłowe i starannie wykonane.
Uczniowie klas 5-8 tworzyli prezentacje multimedialne "Kodeks Bezpiecznego Internetu", w których zawarli kluczowe zasady odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z sieci.
Wyróżnienia w poszczególnych klasach otrzymali:
Kl. VIII: Daria Masternak, Joanna Tonderys
Kl. VII: Dominka Gałużny, Oskar Ossowski
Kl. VI: Karina Buczek
KL. V: Izabela Dul
Podsumowaniem wszystkich działań był quiz wiedzy o bezpieczeństwie w sieci, skierowany do uczniów klas 4-8. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością szeroko pojętego bezpieczeństwa w świecie cyfrowym. Większość uczniów uzyskała maksymalną liczbę punktów, a o zwycięstwie zdecydował czas wykonania testu.
Test najszybciej wykonali:
I miejsce- Oskar Ossowski, kl.7
II miejsce – Piotr Siek, kl. 7
III miejsce- Jan Marszałek, kl. 6
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w tegoroczne obchody DBI! Razem tworzymy bezpieczny Internet!Koordynatorem wydarzenia była pani Marzena Machała
Mobilne kino 3D
Dnia 14.03.2025r. w naszej szkole gościliśmy mobilne kina 3D. Uczniowie klas I-VIII mieli okazję przeżyć niesamowitą podróż do podwodnego świata dzięki specjalnym okularom 3D i starannie dobranym filmom edukacyjnym.
Seanse zostały podzielone na grupy, aby dostosować treść filmów do zainteresowań i wieku uczniów. Najmłodsze klasy miały okazję obejrzeć popularną animację "Epoka Lodowcowa", która dostarczyła im mnóstwo radości i śmiechu. Uczniowie klasy IV i V zanurzyli się w fascynujący świat oceanów i mórz, podziwiając wspaniałe rafy koralowe i różnorodne gatunki ryb. Z kolei najstarsze klasy obejrzały film edukacyjny o prehistorycznych stworzeniach morskich, żyjących miliony lat temu.
Pokazy w technologii 3D umożliwiły uczniom pełniejsze doświadczenie świata przyrody i wzbudziły ogromne zainteresowanie tematyką morską. Była to niezapomniana lekcja biologii i geografii w nowoczesnej, atrakcyjnej formie. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni i mamy nadzieję, że w przyszłości ponownie będziemy mogli gościć mobilne kino 3D w naszej szkole!
Informacja
- Konkurs matematyczny z okazji Święta Liczby PI
- Konkurs plastyczno-techniczny na Pierwszy Dzień Wiosny
- Konkurs szkolno-parafialny
Szczegóły oraz regulaminy konkursów w zakładce ----> Więcej ------> Konkursy.
Zachęcamy do udziału!
Program " Mały Mistrz" edycja 2025
W klasach I-III odbyły się pierwsze zajęcia wychowania fizycznego w ramach programu "Mały Mistrz". Zajęcia te są kontynuacją aktywności realizowanych od września do grudnia ubiegłego roku. Dzięki zaangażowaniu w projekt nasza szkoła pozyskała sprzęt sportowy o wartości 2 283 zł, co sprawi, że zajęcia będą jeszcze bardziej atrakcyjne i różnorodne. Wśród otrzymanego wyposażenia znajdują się m.in. piłki do gier zespołowych, piłki do gier i zabaw, piłki do ćwiczeń rzutno-chwytnych, skakanki oraz drabinki kondycyjne. Sprzęt ten będzie nieocenionym wsparciem podczas zdobywania nowych sprawności przez naszych uczniów. Obecnie rozpoczęliśmy starania o zdobycie sprawności "Piłkarz". Kolejne lekcje wychowania fizycznego będą poświęcone rozwijaniu umiejętności, które pozwolą uczniom uzyskać tę odznakę w swoich legitymacjach. Program "Mały Mistrz" nie tylko zachęca do aktywności fizycznej, ale także pomaga dzieciom kształtować zdrowe nawyki oraz postawy fair play. Życzymy wszystkim uczniom sukcesów i satysfakcji z udziału w zajęciach! Program „Mały Mistrz” w naszej szkole realizują panie: Marzena Machała, Halina Gortych, Joanna Szewc.
Zdrowo cyfrowo – w przedszkolu
My to już mamy….
Dzięki realizacji projektu ,,Zdrowo cyfrowo w przedszkolu” nasze przedszkole zyskało nowoczesne narzędzia dydaktyczne w postaci siedmiu tabletów i robota do nauki kodowania ,,Zosia”.
Nowoczesne pomoce niosą za sobą wiele korzyści w procesie uczenia się. Dzięki interaktywnym aplikacjom i edukacyjnym grom, dzieci mają możliwość rozwijania swoich umiejętności poznawczych w atrakcyjny i przystępny sposób. Tablet stanowi ciekawe urozmaicenie tradycyjnych zajęć, przyciąga uwagę dzieci i motywuje do nauki. Ponadto, poprzez interaktywne zadania i gry, dzieci mają okazję uczyć się poprzez zabawę, co sprzyja lepszemu przyswajaniu wiedzy. Dzieci bardzo chętnie pracują z wykorzystaniem tabletów a przez zabawę z Zosią uczą się kodować a co za tym idzie rozwijają: logiczne myślenie, obserwację i dedukcję.
Ogólnopolskie programy sportowe w naszej szkole
Zajęcia w ramach programów "Mały Mistrz" dla uczniów klas 1-3 oraz "Aktywny do Kwadratu" w ramach programu „Aktywna Szkoła” dla uczniów klas 4-8 zostały wznowione.
Program "Mały Mistrz" pozwala uczniom klas 1-3 rozwijać swoje umiejętności motoryczne w różnych dyscyplinach sportowych. Dzieci zdobywają sprawności i odznaki, które potwierdzają ich osiągnięcia. Program obejmuje sześć bloków sportowych, uczniowie zdobywają odznaki, które są przyznawane za opanowanie określonych sprawności. Każda odznaka oznacza osiągnięcie konkretnego poziomu w danej dyscyplinie. Dzięki temu dzieci motywowane są do dalszego rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności sportowych. Raz w tygodniu zajęcia wychowania fizycznego prowadzą wspólnie nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciel wychowania fizycznego. Wspólna praca nauczycieli umożliwia dostosowanie zajęć do potrzeb uczniów, angażując ich zarówno w ćwiczenia fizyczne, jak i zabawy rozwijające umiejętności społeczne.
Program "Aktywny do Kwadratu" oferuje dodatkowe zajęcia sportowe poza lekcjami wychowania fizycznego. Celem programu jest promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, rozwijanie umiejętności sportowych oraz motywowanie do regularnego ruchu. Zajęcia obejmują różnorodne dyscypliny sportowe, co pozwala młodzieży odkrywać nowe pasje i poprawiać kondycję fizyczną.
Udział w zajęciach wpłynie nie tylko w poprawę sprawności fizycznej uczniów, ale również na integrację i kształtowaniu zdrowych nawyków.
Ogólnopolski program " Trzymaj formę!"
Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”, który ma na celu edukację w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.
Założenia programu:
- Edukacja zdrowotna: Kształtowanie nawyków dbania o zdrowie własne i innych poprzez promowanie zdrowego stylu życia.
- Aktywność fizyczna: Zachęcanie do regularnej aktywności fizycznej jako integralnej części zdrowego stylu życia.
- Zbilansowana dieta: Promowanie zasad prawidłowego odżywiania, uwzględniającego zróżnicowaną i zbilansowaną dietę.
- Odpowiedzialność indywidualna: Podkreślanie roli indywidualnych wyborów w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.
Cele programu:
- Poszerzenie wiedzy na temat zdrowego żywienia, zbilansowanej diety i aktywności ruchowej.
- Kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania dobrego zdrowia i kondycji fizycznej.
- Propagowanie zdrowego trybu życia.
- Zwiększenie aktywności ruchowej poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego oraz zawodach sportowych.
Udział w programie „Trzymaj Formę!” przyczyni się do nabycia przez uczniów prozdrowotnych nawyków, które będą miały pozytywny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie teraz i w przyszłości.
Koordynatorzy programu: Marzena Machała i Monika Bernat- Rębisz
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie