• Dzień Języka Ojczystego

• Dnia 21 lutego 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego, który miał na celu podkreślenie wartości naszego języka, pielęgnowanie kultury językowej oraz rozwijanie umiejętności ortograficznych. Tego dnia wszyscy uczniowie losowali patyczki z trudnościami ortograficznymi. Zadaniem uczestników było poprawne uzupełnienie wylosowanego słowa. Ta zabawa nie tylko dostarczyła dzieciom radości i emocji, ale również skupiła ich uwagę na poprawnej pisowni.
            Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole był pełen radości, zabawy i nauki. Zabawy z losowaniem patyczków z trudnościami ortograficznymi okazały się doskonałym pomysłem na aktywne zaangażowanie uczniów w poprawę umiejętności językowych. Wierzymy, że tego typu inicjatywy przyczyniają się do podnoszenia poziomu ortografii wśród uczniów, jednocześnie sprawiając, że nauka staje się przyjemnością.

• Zajęcia plastyczne

• Uczniowie w ramach kółka plastycznego jak i zajęć świetlicowych realizowali różnorodne zadania plastyczne, które w swym założeniu miały pobudzić ich twórczą aktywność, zaspokoić potrzebę ekspresji. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach pozalekcyjnych, radość tworzenia którą prezentowały poskutkowała powstaniem wielu pięknych prac, którymi pragniemy się podzielić w załączonym albumie. Uczniom dziękujemy za ich liczny udział, zaangażowanie, pozytywną energię która buduje, satysfakcjonuje i napędza do działania.
            Pamiętajmy- działania plastyczne rozwijają u dziecka kreatywność, wyobraźnię jak i wrażliwość estetyczną, dają możliwość wyrażenia swoich myśli i emocji, uczą także prawidłowej organizacji pracy- dlatego to ważna sfera rozwoju, o którą należy dbać.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę". Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na dzień 6 lutego. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W ramach tej akcji będą prowadzone w naszej szkole lekcje na temat bezpieczeństwa w sieci oraz konkurs na plakat pod hasłem „Bezpieczny Internet – Działajmy razem!”. Nasz udział w DBI zarejestrowaliśmy na stronie poświęconej temu przedsięwzięciu: https://www.saferinternet.pl/ .

Koordynatorzy: Marzena Machała, Martyna Szczytyńska