• Szkolny Konkurs Fotograficzny pt. Jesień w obiektywie

Szkolny Konkurs Fotograficzny  pt. „Jesień w obiektywie”

1. Uczniów z kl. IV-VIII naszej szkoły zapraszamy  do udziału w fotograficznym konkursie                                   pn.  „Jesień w obiektywie”.
          2. Celem konkursu jest:

➢  propagowanie pasji fotografowania,

➢  rozwijanie wrażliwości estetycznej i artystycznej,

➢ fotograficzna „interpretacja” otaczającej  rzeczywistości,

zainteresowanie pięknem przyrody,

1. Tematem konkursu pt. „Jesień w obiektywie”: mogą być drzewa, liście, jesienne kwiaty, zwierzęta, krajobraz lub inne ciekawe obrazy jesieni uchwycone w obiektywie.
          2. Uczestnik konkursu może zgłosić 2 fotografie ( nie uznajemy kolaży), których tematyka powinna nawiązywać do polskiej złotej jesieni, barw i klimatów tej pory roku.
          3. Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne wykonane samodzielnie, będące oryginałami. Fotografie będące fotomontażem nie będą brane pod uwagę.
          4. Prace konkursowe z wybranym jesiennym motywem przyrodniczym należy przesłać do 31 października 2023 roku do pani Marzeny Machały na podany adres e-mail marzenamachala@zspzabrnie.pl w wersji elektronicznej w  formacie jpeg (jpg) podpisane imieniem i nazwiskiem. Wielkość zdjęć nie powinna przekraczać 5MB.
          5. Przesłanie prac na konkurs jest jednoznaczne ze zgodą na publikację imienia i nazwiska uczestnika oraz prezentację pracy na stronie internetowej i facebooku szkoły.
          6. Ocena prac będzie odbywać się w trzech kategoriach wiekowych:
          • uczniowie klas I - III
          • uczniowie klas IV - V
          • uczniowie klas VI-VIII
          1. Rozstrzygnięcie konkursu i ocena prac nastąpi 10 listopada 2023 roku, a wyniki i rozdanie nagród zwycięzcom konkursu 13 listopada 2023 roku. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie szkoły oraz na szkolnym facebooku.
          2. Spośród  prac biorących w konkursie z każdej z grup wiekowych wybrane zostaną trzy zdjęcia, których autorzy otrzymają dyplomy i nagrody, przewidujemy także wyróżnienia w każdej kategorii.
          3. Prace, które nie będą spełniały kryteriów przedstawionych w regulaminie nie będą brane pod uwagę.
          4. Przystępując do konkursu uczestnik akceptuje niniejszy regulamin oraz zapewnia, że:

➢ posiada pełnię praw autorskich do zgłoszonej pracy, zgłoszone zdjęcie zostało wykonane osobiście przez uczestnika i nie kopiuje fotografii stworzonej przez inną osobę;

➢ jeżeli wykorzystuje na swojej fotografii wizerunek człowieka, to posiada zgodę tej osoby na nieodpłatną publikację jej wizerunku;

➢ nie narusza praw autorskich osób trzecich.

Organizatorzy:

Marzena Machała