• Poznaj Polskę

• Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w przedsięwzięciu
          Ministerstwa Edukacji i Nauki pt.: „Poznaj Polskę”.

Program ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie pozwala urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabiera praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworza uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

W ramach projektu w dniach 29 – 31. 05.2023 roku 32 uczniów klas III – VIII wzięło udział w wycieczce
          na trasie Kraków – Inwałd – Wieliczka.

Wyjazd został dofinansowany z programu MEiN "Poznaj Polskę" w kwocie 14071,2 zł
          natomiast wkład własny wyniósł 3517,8 zł.