W dniach 18-24 marca 2024r. obchodzimy Światowy Tydzień Pieniądza. Z tej okazji uczniowie klas 4-7 wzięli udział w programie Finansoaktywni organizowanym przez Ministerstwo Finansów. W tym roku misja projektu brzmi: Podatki płacimy, korzyści widzimy. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z pojęciem podatków– ze szczególnym uwzględnieniem istoty i potrzeby ich płacenia, przez pryzmat korzyści oraz wskazanie obszarów, które są z podatków finansowane. Uczestnicy programu mieli okazję zrozumieć, w jaki sposób wpływają one na budżet państwa. Podczas zajęć przyjrzeli się też uchwale budżetowej swojej gminy i dowiedzieli się jak wpływy z podatków przekładają się na rozwój ich lokalnej społeczności. Program pozwolił uczniom zaznajomić się również z działalnością resortu finansów i poznać rolę Krajowej Administracji Skarbowej. II etapem projektu, jest udział w konkursie, w którym należy przygotować 3-minutowy film na temat podatków. Prosimy o trzymanie kciuków za naszych uczniów. Nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w tym projekcie, natomiast jest to już 9 edycja, która od początku swojego istnienia cieszy się popularnością i uznaniem zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów.
Światowy Tydzień Pieniądza
Święto matematyki
„Podziwu godna liczba Pi,
trzy koma jeden cztery jeden.
Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe,
pięć dziewięć dwa ponieważ nigdy się nie kończy […]”
- Wisława SzymborskaŚwięto matematyki w naszej szkole – relacja z Dnia liczby Pi
14 marca obchodzony jest na świecie Dzień Liczby π. W naszej szkole też świętowaliśmy ten dzień.
Z tej okazji nauczyciel matematyki – p.Paulina Nowak w klasach 4-8 przeprowadziła lekcje związane z liczbą π. Rozwiązywaliśmy zadania z Pieskiem Pi, a na koniec lekcji jedliśmy π-zzę.Odbyły się też konkursy:
-plastyczny na plakat pt. „Czy tu mi Pi-ka Matematyka”
- konkurs (wyścig pamięciowy) na znajomość rozwinięcia dziesiętnego liczy Pi.Konkurs plastyczny o liczbie Pi wygrała uczennica klasy 7 – Daria Masternak, a wyróżnienie otrzymał uczeń klasy 5- Szymon Brzezowski.
Liczba Pi ma nieskończenie wiele cyfr po przecinku. W konkursie na zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia liczby Pi zwycięzcą okazała się uczennica klasy 6 – Adrianna Wójcik, która zapamiętała 30 cyfr po przecinku.
Gratulujemy!
Międzynarodowy Dzień Matematyki
12 marca uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczynią panią Haliną Gortych świętowali Międzynarodowy Dzień Matematyki. Indywidualnie i grupowo mierzyli się z zadaniami logicznymi, łamigłówkami oraz zabawami matematycznymi m.in. grami planszowymi i karcianymi, zabawami z użyciem kostek oraz domina. Chętnie rozwiązywali zadania na monitorze interaktywnym. Poprzez zabawę doskonalili swoje umiejętności matematyczne, utrwalali dodawanie, odejmowanie, tabliczkę mnożenia oraz integrowali się we wspólnym działaniu. Różnorodne zadania i wprowadzone elementy rywalizacji wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji.
Realizacji programu „Gramy Zmysłami”
Realizując zadania z Ogólnopolskiego projektu „Gramy Zmysłami” Przedszkolaki zrealizowały kolejne zadanie. Rozwijając swoją wyobraźnie i kreatywność, wykonały sensoryczną pisankę. Stemplowanie patyczkami kosmetycznymi wzorów na ręczniku papierowym, w kształcie pisanki dostarczyły wielu wrażeń i radości. Piękne prace ozdobiły przedszkolny korytarz.
Wielka Liga Czytelników
VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników to projekt czytelniczy skierowany do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz promowanie wspólnego czytania dzieci z rodzicami. Misją wydarzenia jest promocja czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.
Nasza Szkoła po raz kolejny wzięła udział w tym projekcie. 14 marca 2024 roku odbył się test półfinałowy Wielkiej Ligii Czytelników do którego zakwalifikowało się aż 7 uczniów z naszej szkoły. Reprezentowali oni Zespół Szkolno- Przedszkolny w Zabrniu w dwóch kategoriach wiekowych:Klasy I-III: Amelia Kata, Julia Czerniec, Julia Giermaniuk, Bartłomiej Szewc- pod opieką pani Haliny Gortych;
Klasy IV-VI: Karina Buczek, Dominika Dorociak i Adrianna Wójcik- pod opieką pani Anny Płoskoń.
Młodsi uczniowie pisali test z książki: Mania: dziewczyna inna niż wszystkie Julii Grodek. Grupa starszych uczennic zmagała się z testem dotyczącym treści książki Dynastia Miziołków Joanny Olech. Koordynatorem szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego Wielka Liga Czytelników w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Zabrniu jest pani Anna Płoskoń.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!!!
Dzień Świętego Patryka
W dniu 11.03.2024 r. w naszej szkole została przeprowadzona lekcja kulturowa w klasach 4-7 o nadchodzącym Dniu Świętego Patryka. Celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Irlandii. Święto to obchodzone jest w dniu 17 marca i jest najbardziej hucznym świętem w tym kraju. Legenda głosi, że św. Patryk sprowadził chrześcijaństwo na wyspę, spopularyzował koniczynę i uwolnił Irlandię od węży. Według tradycji kolorem tego święta jest zielony. Nawiązywać on ma do krajobrazów wyspy i do koniczyny shamrock. W dniu tego święta kolor ten jest wszechobecny szczególnie podczas hucznych imprez i parad. Na lekcji języka angielskiego uczniowie obejrzeli prezentację o św. Patryku. Dowiedzieli się o życiu patrona Irlandii, obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny. Następnie w grupach z wielkim zaangażowanie uczniowie tworzyli plakaty z najważniejszymi informacjami w języku angielskim.
Warsztaty
Dnia 07.03.2024r. odbyły się w naszej szkole „Warsztaty tworzenia elementów dekoracyjnych palmy wielkanocnej”. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-III wraz z rodzicami i nauczycielami. Spotkanie umilał słodki poczęstunek. Zarówno uczniowie jak i ich opiekunowie wykazali się dużym zaangażowaniem i determinacją, dzięki czemu powstały piękne i liczne prace tj. kwiaty wykonane z bibuły oraz krepiny; zajączki, kurczątka oraz pisanki wyklejane: watą, bibułą, plasteliną.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za mile spędzony, bardzo owocny czas, czego wynikiem będą Palmy Wielkanocne dumnie reprezentujące naszą szkołę.
Szkolne święto siatkówki, czyli #1DayMore4Volleyball
Dnia 5 marca Samorząd Uczniowski we współpracy z Panią Marzeną Machałą zorganizował Szkolny Turniej Piłki Siatkowej w ramach obchodów #1DayMore4Volleyball, czyli 1 Dzień Więcej dla Siatkówki. Celem tej inicjatywy, która przypada na dzień 29 lutego jest promowanie siatkówki oraz aktywności fizycznej wśród wszystkich ludzi w Europie, niezależnie od wieku, płci czy poziomu umiejętności siatkarskich. Wydarzenie to zgromadziło wielu uczniów z kl. IV-VIII, którzy w drużynach dwuosobowych rywalizowali w emocjonujących meczach. Dodatkowo, odbył się mecz pomiędzy uczniami, a nauczycielami z Panią Dyrektor Iwoną Weiss w roli kapitana, dostarczając jeszcze więcej emocji i ducha współzawodnictwa. Zwycięstwo w tym zaciętym pojedynku odnieśli nauczyciele, jednak głównym celem tego wydarzenia było nie tylko wyłonienie zwycięzców, lecz także promowanie zdrowego trybu życia, integracja społeczności szkolnej oraz czepanie radości z aktywności fizycznej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym wydarzeniu oraz zaangażowanie w propagowanie sportu i zdrowego stylu życia. Niech ta inicjatywa będzie inspiracją dla nas wszystkich do regularnej aktywności fizycznej i wspólnej zabawy poprzez sport. Za udział w turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięscy medale. Zostały one wykonane przy użyciu nowoczesnych technologii w szkolnej pracowni druku 3D, którą szkoła pozyskała w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłosci.
I miejsce- Szymon Drozd i Oskar Giermaniuk, kl. VIII
II miejsce- Kacper Dul i Adam Szewc, kl. V
III miejsce- Filip Galek i Oskar Ossowski , kl. VI
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w przyszłych wydarzeniach!
Praca projektowa na lekcji geografii
Paryż i Londyn to dwie światowe metropolie leżące w Europie. Oba miasta mają ogromny wpływ na globalną gospodarkę i rynek finansowy. Uczniowie klasy VI na lekcji geografii poszerzali swoją wiedzę na temat tych wielkich miast. Pracując w grupach poszukiwali informacji i ciekawostek w wielu źródłach. W podjętych działaniach wykazali się dużą kreatywności i pomysłowością. Powstały piękne plakaty zawierające merytoryczne informacje, ciekawostki oraz fotografie znanych na całym świecie atrakcji turystycznych tych miast. W finałowym dniu projektu mieli możliwość przeniesienia się wyobraźnią do Londynu i Paryża oraz degustowali wykwintne przekąski prosto z paryskiej piekarni. Uczniowie zadbali o najdrobniejsze szczegóły, nie tylko kulinarne, a także modowe.
Międzynarodowy Dzień Tosta
Dnia 1 marca uczniowie klasy VI na lekcji wychowawczej obchodzili Międzynarodowy Dzień Tosta. Z tej okazji mogli samodzielnie wykonać „ciepłe kanapki”. Zgodnie z zasadą kulinarną gotowy tost powinien być lekko przyrumieniony i chrupiący. Zaletą tej przekąski jest przede wszystkim możliwość doboru ulubionych dodatków. Przyrządzone przez uczniów tosty były wyjątkowo pyszne. Królował nie tylko żółty ser, szynka i ketchupem, ale także krem z mlecznej czekolady z dodatkiem bananów.
Dzień Tosta był dla wszystkich świetną zabawą, która dodatkowo zaspokoiła najmniejszy głód każdego łakomczucha.
Ciepły, chrupiący i pachnący chleb podgrzany w tosterze to świetna przekąska - polecają uczniowie klasy VI :) !
Światowy Dzień Kota
W ramach Światowego Dnia Kota, który przypada na 17 lutego, w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy dla kotów. Akcja miała miejsce z inicjatywy przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Udało nam się zebrać sporą ilość karmy. Przekazaliśmy ją samotnym i potrzebującym mieszkańcom naszej miejscowości, którzy posiadają większą ilość kotów. Dostarczeniem karmy zajęli się nauczyciele: ks. Jacek Błosiński i Anna Płoskoń oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom, którzy wsparli nasz szlachetny cel. Bez Państwa pomocy nie byłoby to możliwe.
Dzień Języka Ojczystego
Dnia 21 lutego 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego, który miał na celu podkreślenie wartości naszego języka, pielęgnowanie kultury językowej oraz rozwijanie umiejętności ortograficznych. Tego dnia wszyscy uczniowie losowali patyczki z trudnościami ortograficznymi. Zadaniem uczestników było poprawne uzupełnienie wylosowanego słowa. Ta zabawa nie tylko dostarczyła dzieciom radości i emocji, ale również skupiła ich uwagę na poprawnej pisowni.
Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole był pełen radości, zabawy i nauki. Zabawy z losowaniem patyczków z trudnościami ortograficznymi okazały się doskonałym pomysłem na aktywne zaangażowanie uczniów w poprawę umiejętności językowych. Wierzymy, że tego typu inicjatywy przyczyniają się do podnoszenia poziomu ortografii wśród uczniów, jednocześnie sprawiając, że nauka staje się przyjemnością.
Rekrutacja do klasy pierwszej
Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Zabrniu
informuje
od dnia 7 marca 2024r. od godz. 8:00
do 29 marca 2024r. do godz. 15:00
trwał będzie nabór dzieci do klasy I szkoły podstawowej
na nowy rok szkolny 2024/2025
zapisy do szkoły odbywają się zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Grębów Nr 21.2024
z dnia 29 stycznia 2024r.Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko do szkoły składają:
Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły.
Druk można pobrać poniżej lub w szkole.
Zajęcia plastyczne
Uczniowie w ramach kółka plastycznego jak i zajęć świetlicowych realizowali różnorodne zadania plastyczne, które w swym założeniu miały pobudzić ich twórczą aktywność, zaspokoić potrzebę ekspresji. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach pozalekcyjnych, radość tworzenia którą prezentowały poskutkowała powstaniem wielu pięknych prac, którymi pragniemy się podzielić w załączonym albumie. Uczniom dziękujemy za ich liczny udział, zaangażowanie, pozytywną energię która buduje, satysfakcjonuje i napędza do działania.
Pamiętajmy- działania plastyczne rozwijają u dziecka kreatywność, wyobraźnię jak i wrażliwość estetyczną, dają możliwość wyrażenia swoich myśli i emocji, uczą także prawidłowej organizacji pracy- dlatego to ważna sfera rozwoju, o którą należy dbać.
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę". Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na dzień 6 lutego. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W ramach tej akcji będą prowadzone w naszej szkole lekcje na temat bezpieczeństwa w sieci oraz konkurs na plakat pod hasłem „Bezpieczny Internet – Działajmy razem!”. Nasz udział w DBI zarejestrowaliśmy na stronie poświęconej temu przedsięwzięciu: https://www.saferinternet.pl/ .
Koordynatorzy: Marzena Machała, Martyna Szczytyńska
Rekrutacja do Przedszkola
Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Zabrniu informuje:
REKRUTACJA
dzieci 3 i 4 oraz 5 i 6 letnich do Samorządowego Przedszkola w Zabrniu
na nowy rok szkolny 2024/2025 będzie odbywać się w terminie
od 12 lutego 2024 r. do 4 marca 2024 r. od godziny 8.00 do godz. 15.00.
Zapisy do Przedszkola odbywają się zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Grębów
nr. 21.2024 z dnia 29 stycznia 2024r.
- Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko do Przedszkola składają:
Kartę Zgłoszenia – Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola.
Prosimy o przynoszenie wniosków do Samorządowego Przedszkola wraz z odpisem aktu urodzenia dziecka.- Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko kontynuowało naukę wychowania przedszkolnego składają:
Deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego do wychowawcy w Przedszkolu.
Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Zabrniu wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców informuje, że w przypadku dużego zainteresowania istnieje możliwość
wydłużenia pracy Przedszkola do 8 godzin.Druki można pobrać poniżej lub u wychowawcy i Dyrektora Szkoły:
wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_oddzialu_przedszkola.docx
deklaracja_o_kontynuowaniu_wychowania_przedszkolnego_2023-2024.docx
KLAUZULA_INFORMACYJNA_O_PRZETWARZANIU_DANYCH_OSOBOWYCH.docx
KLAUZULA_INFORMACYJNA_DOTYCZaCA_PRZETWARZANIA_DANYCH_W_PROCESIE_REKRUTACJI_ZABRNIE.docx
Ferie zimowe
Wycieczka na lodowisko w Dębicy
26 stycznia uczniowie z klas 1-7 mieli okazję wziąć udział w wycieczce szkolnej na kryte lodowisko w Dębicy! Młodsi uczniowie, nie byli sami w tej lodowiskowej przygodzie - towarzyszyli im rodzice, gotowi wspierać swoje dzieci w każdym ślizgu i tańcu na lodzie. Uczniowie mieli okazję cieszyć się jazdą na łyżwach, rozwijając swoje umiejętności lub próbując swoich sił po raz pierwszy. Ci, którzy nie czuli się pewnie, mogli skorzystać ze specjalnych stabilizatorów. Wszyscy uczestnicy, niezależnie od wieku, zaciekle bawili się na tafli lodu, chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Prawie każdy zaliczył upadek i to nie jeden. Zmęczeni, ale szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni wróciliśmy do szkoły ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć! Nie byłoby tego wyjątkowego dnia bez wspólnego wysiłku, naszych niezawodnych nauczycieli i wsparcia od Was - Rodziców. Dziękujemy. Do zobaczenia na przyszłych szkolnych przygodach!
Organizatorzy wyjazdu: Marzena Machała, Paulina Nowak
Zabawa karnawałowa
Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, 25 stycznia pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci i uczniowie szkoły przebrani byli za bohaterów znanych bajek. Można było zobaczyć wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów i żołnierzy. Było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów i słodkiego poczęstunku. Kolejna zabawa karnawałowa już za rok!
Spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa
Dnia 24 stycznia 2024 r. odbyły się zajęcia z edukacji przyrodniczo-leśnej o tematyce „Jak pomagać zwierzętom zimą”. Prelekcję wygłosili przedstawiciele Nadleśnictwa Rozwadów: Leśniczy Pan Tomasz Lisikiewicz oraz Podleśniczy Pan Zbigniew Golik. Panom serdecznie dziękujemy za ciekawy wykład oraz liczne upominki dla dzieci szkolnych.
W nawiązaniu do ww. wydarzenia 23.01.2024 r. został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs plastyczny, pt. „Zimowy przyjaciel zwierząt”. Niezależna Komisja Konkursowa oceniała pomysłowość, oryginalność, estetykę prac oraz ich zgodność z tematem. Konkurs skierowany był do uczniów naszej szkoły, wpłynęło 28 prac konkursowych. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych laureatom nastąpiło 24.01.2024r.Wyniki konkursu plastycznego „ZIMOWY PRZYJACIEL ZWIERZĄT”:
I kategoria: przedszkolaki
Miejsce I- Melania Wiącek
Miejsce II- Laura Chojnacka
Miejsce III- Michalina Bednarz
Wyróżnieni: Oliwia Czerniec, Wiktoria Dorociak, Jakub Wtorek, Blanka Bednarz
II kategoria: uczniowie klas I- IIII
Miejsce I-Vanessa Polniak
Miejsce II- Kacper Paterek
Miejsce III- Kornelia Impert, Amelia Kata
III kategoria: uczniowie klas IV-VIII
Miejsce I: Martina D’Andrea
Wyróżnienie: Milena Furman
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie