• Spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa

          • Dnia 24 stycznia 2024 r. odbyły się zajęcia z edukacji przyrodniczo-leśnej o tematyce „Jak pomagać zwierzętom zimą”. Prelekcję wygłosili przedstawiciele Nadleśnictwa Rozwadów: Leśniczy  Pan Tomasz Lisikiewicz oraz Podleśniczy Pan Zbigniew Golik. Panom serdecznie dziękujemy za ciekawy wykład  oraz liczne upominki dla dzieci szkolnych.
            W nawiązaniu do ww. wydarzenia 23.01.2024 r. został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs plastyczny, pt. „Zimowy przyjaciel zwierząt”. Niezależna Komisja Konkursowa oceniała pomysłowość, oryginalność, estetykę  prac oraz ich zgodność z tematem. Konkurs skierowany był do uczniów naszej szkoły, wpłynęło 28 prac konkursowych. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych laureatom nastąpiło 24.01.2024r.

            Wyniki konkursu plastycznego „ZIMOWY PRZYJACIEL ZWIERZĄT”:

            I kategoria: przedszkolaki

            Miejsce I- Melania Wiącek

            Miejsce II- Laura Chojnacka

            Miejsce III- Michalina Bednarz

            Wyróżnieni: Oliwia Czerniec, Wiktoria Dorociak, Jakub Wtorek, Blanka Bednarz

            II kategoria: uczniowie klas I- IIII

            Miejsce I-Vanessa Polniak

            Miejsce II- Kacper Paterek

            Miejsce III- Kornelia Impert, Amelia Kata

            III kategoria: uczniowie klas IV-VIII

            Miejsce I: Martina D’Andrea

            Wyróżnienie: Milena Furman

          • Spotkanie ze strażakami

          • Dnia 23 stycznia w naszej szkole gościli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Strażacy zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania prądu i gazu. W czasie spotkania zostały przekazane informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się  m. in. w czasie pożaru, czy wypadku w okresie ferii zimowych. Uczniowie  dowiedzieli się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, utrwalili numery alarmowe 998 i 112. Panowie strażacy przybliżyli również tajniki swojej pracy zawodowej. Zaciekawieni uczniowie wykazali zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyli wiedzę dotyczącą zasad zachowania bezpieczeństwa oraz odpowiedzialnej pracy strażaka. Niektórzy już snuli marzenia, jak dzielnymi strażakami będą w przyszłości.

          • Spotkanie z policjantem

          • W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów, 19 stycznia odbyło się spotkanie z policjantem, które miało charakter profilaktyczny. Hasłem spotkania były „Bezpieczne ferie zimowe 2024”.
            Okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Uczniowie mieli możliwość aktywnego udziału w pogadance z policjantem. Chętnie opowiadali o swoich spostrzeżeniach na temat bezpieczeństwa. Przypomnieli i utrwalili zasady zachowania się na drodze, lodowisku oraz zasady postępowania, gdy jest się świadkiem wypadku. Usłyszeli również wskazówki dotyczące prawidłowego alarmowania służb ratowniczych w przypadku zagrożenia.

          • Dzień Babci i Dziadka

          • "Kochana Babciu, Kochany Dziadku w dniu Waszego święta

            życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

            22 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Iwona Weiss witając zaproszonych gości oraz skaładając im najserdeczniejsze życzenia. Miłym słowem powitał również wszystkie babcie i dziadków obecny na uroczystości Pan Wójt Kazimierz Skóra. Następnie dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas 1-3 zaprezentowali piękne piosenki, wzruszające wiersze, zabawną scenkę z życia codziennego dziadków i rytmiczne układy taneczne. Radość ze spotkania udzieliła się wszystkim zgromadzonym. Nie zabrakło także gromkiego "Sto lat" i głośnych braw. Po występach nadszedł czas na indywidualne życzenia i obdarowanie zaproszonych gości własnoręcznie wykonanymi upominkami. Biesiadowaniu towarzyszył występ pań i orkiestry zrzeszonych w Kole Gospodyń Wiejskich naszej miejscowości. Rozmowy naszych seniorów umilił słodki poczęstunek i gorąca herbatka. 
            Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie się w przygotowanie uroczystości.

          • Wigilia szkolna

          • Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wszyscy zasiadamy do szkolnej Wigilii. Tej polskiej tradycji nie zabrakło również w tym roku. 21 grudnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły rozpoczęli wspólne świętowanie. Na początku Pani Dyrektor Iwona Weiss złożyła życzenia wszystkim zebranym, życząc zdrowych, spokojnych świąt i wszelkiej pomyślności od Bożej Dzieciny. Następnie uczennice klasy VI  w imieniu całej społeczności szkolnej złożyły Pani Dyrektor najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyły własnoręcznie wykonany stroik. Kolejno odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek, podczas którego każda klasa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne śpiewając znane i lubiane kolędy. Miłe spotkanie zakończyła wspólna wigilia. 
            Spędzony czas wprowadził wszystkich w świąteczny klimat Bożego Narodzenia.

          • Szkolny Konkurs Plastyczny " Najpiękniejsza Ozdoba Bożonarodzeniowa"

          • 21 grudnia wręczono nagrody oraz dyplomy w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza Ozdoba Bożonarodzeniowa”. Wydarzenie miało na celu rozwijanie pasji artystycznych dzieci i uczniów, integrację rodzin, a także tworzenie radosnej atmosfery przedświątecznej. Konkurs zgromadził dzieci z Przedszkola oraz uczniów klas I-VII, którzy wraz z rodzicami wykonali piękne prace, prezentując swoje artystyczne umiejętności i kreatywność.

            Prace oceniono w trzech kategoriach wiekowych:

            1. Dzieci z Przedszkola
            2. Klasy 1-3
            3. Klasy  4-8

            Wyniki konkursu:

            Przyznano trzy nagrody specjalne:

            1. Liliana Lasota, Przedszkole
            2. Kacper Furman, Przedszkole
            3. Daria Masternak, kl. 7

            Kategoria Przedszkole:

            I miejsce – Nadia Gorczyca, Oliver Szelest

            II miejsce  - Oliwia Czerniec

            III miejsce – Krzysztof Rumak

            Kategoria klasy 1-3

            I miejsce – Kacper Buczek, kl. 1, Julia Czerniec, kl. 3

            II miejsce  - Maja Szczytyńska, kl. 1, Wojciech Łakomy,  kl. 2

            III miejsce – Zofia Marszałek,  kl. 1, Maja Wilk, kl. 1

            Kategoria klasy 4-8

            I miejsce – Mia Zaitsau, kl. 5, Karina Buczek, kl. 5

            II miejsce  - Dominika Dorociak, kl. 6,  Filip Galek,  kl.6

            III miejsce – Jan Marszałek, kl. 5,  Adrianna Wójcik,  kl.6

            Wyróżnienie: Martina D‘Andrea, kl. 5, Jakub Stadnik, kl. 5

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

            Organizatorzy: Marzena Machała, Joanna Szewc, Paulina Nowak

          • "Mała książka - wielki człowiek" 

          • "Mała książka - wielki człowiek" to projekt skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Kampania została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiającej swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury - tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
            19 grudnia najmłodsi uczniowie z rąk Pani Dyrektor Iwony Weiss otrzymali nieodpłatnie Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów, w skład których wchodzą: książka "Wnuczka antykwariusza" oraz przewodnik dla rodziców pierwszoklasistów „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!
            W tym dniu biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły. Celem spotkań było wyjaśnienie przez Panią Ewę Nowicką zasad korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej. Na pamiątkę dzieci otrzymały Dyplom małego czytelnika.
            Życzymy naszym pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką.

          • Świąteczne spotkanie w Przedszkolu

          • Dnia 19 grudnia 2023r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zabrniu przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i całej społeczności szkolnej. Na początku uroczystości głos zabrała pani dyrektor Iwona Weiss , która powitała wszystkich i złożyła świąteczne życzenia. Następnie dzieci przedstawiły Jasełka. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Korytarz wypełniony był aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie, królowie oraz dzieci, które przyniosły Dzieciątku dary oraz serduszka. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy, wykonywali układy taneczno-ruchowe. Po występie i pamiątkowym zdjęciu wszyscy spotkali się w Przedszkolu przy ciastku i herbatce. Na koniec dzieci kolędowały wspólnie z rodzicami i złożyły im życzenia Bożonarodzeniowe wręczając upominki – piękne choinki z niespodzianką i życzeniami.
            Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Życzymy wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

          • Światowy Dzień Piłki Nożnej

          • Z okazji Światowego Dnia Piłki Nożnej, który przypada na dzień 10 grudnia, Samorząd Szkolny wraz z Panią Marzena Machałą zorganizował  Quiz Wiedzy o Piłce Nożnej, skierowany do uczniów klas IV-VIII. Wydarzenie miało na celu propagowanie sportu, integrowanie społeczności szkolnej oraz rozwijanie wiedzy na temat tej popularnej dyscypliny. W zawodach wzięło udział wielu pasjonatów tej dyscypliny sportowej, a uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami obejmującymi zarówno historię, zasady gry, jak i najnowsze wydarzenia ze świata futbolu.

            I miejsce -  Oskar Ossowski, kl.VI

            II miejsce - Oskar Dul, kl. VI

            III miejsce - Oskar Giermaniuk, kl. VIII

            Za udział w quizie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki oraz  pamiątkowe dyplomy.

            Gratulujemy zwycięzcom!

          • Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Grębów

          • 4 grudnia w naszej szkole miał miejsce Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Grębów. W turnieju udział wzięło 16 uczniów z klas III-VIII oraz dwie uczennice z klasy IV i V, tworząc atmosferę rywalizacji i wspólnej zabawy. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach: dziewczynki i chłopcy.

            W grupie dziewcząt :

            I miejsce- Maja Jaskiewicz, kl. IV

            II miejsce- Karinia Buczek, kl.V

            W grupie chłopców:

            I miejsce - Oskar Giermaniuk, kl. VIII

            II miejsce - Filip Galek, kl.VI

            III miejsce - Karol Wiącek, kl. VI

            Uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów odbyło się 6 grudnia z udziałem przedstawicieli organu gminy, skarbnik Pani Renaty Wilk i Pani Marii Wilk. Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Grębów zakończył się sukcesem, pozostawiając po sobie wiele pozytywnych wspomnień, zacieśniając więzi społeczności szkolnej poprzez sportową rywalizację. Organizatorem turnieju była Pani Marzena Machała.

            Gratulujemy!

          • Wycieczka do Rzeszowa

          • 5 grudnia uczniowie z kl. I-VIII wraz z wychowawcami oraz z Panią Dyrektor Iwoną Weiss z okazji Mikołajek uczestniczyli w niezapomnianej wycieczce do Rzeszowa. Podczas wjazdu, uczniowie mieli okazję cieszyć się dwoma seansami kinowymi w kinie Helios oraz rozrywką w parku trampolin FlyPark. W pierwszej części programu uczniowie klas IV-VIII udali się do kina, aby obejrzeć film "Życzenie". Ta poruszająca produkcja wciągnęła ich w magiczną historię, pełną przygód i emocji. W tym samym czasie, uczniowie klas I-III oglądali film "Trolle", który dostarczył im mnóstwo śmiechu i radości. Po seansach kinowych uczniowie spotkali się ponownie, aby razem przeżyć przygody w parku trampolin. Czas spędzony w parku trampolin był nie tylko świetną zabawą, ale także doskonałą okazją do wyrażenia swojej energii i radości. Wspólna zabawa umocniła więzi między uczniami i wprowadziła dużo radości w czasie wycieczki. Uczniowie wrócili do domów pełni entuzjazmu i zadowoleni z udziału w tej wyjątkowej przygodzie. Organizatorzy wycieczki zadbali o każdy szczegół, zapewniając uczniom niezapomniane chwile rozrywki i integracji oraz czuwali nad bezpieczeństwem i dobrym nastrojem podczas całego wyjazdu.

          • Konkurs

          • Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Literackie pejzaże”:
            GRUPA WIEKOWA - KLASY 0- IV
            I miejsce- Izabela Dul, kl. IV
            II miejsce- Julia Giermaniuk, kl. III
            III miejsce- Oliwia Serafin, kl. I
            GRUPA WIEKOWA - KLASY V- VIII
            I miejsce- Joanna Tonderys, kl. VII
            II miejsce- Daria Masternak, kl. VII
            III miejsce- Jakub Stadnik, kl. V

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!
            Organizatorzy: Anna Płoskoń, Monika Bernat-Rębisz, Joanna Szewc 

          • Zabawa andrzejkowa

          • 30 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowe. W całym budynku rozbrzmiewała wesoła muzyka. Uczniowie wraz z wychowawcami zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych. Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana z dziada, pradziada. 
            Społeczność szkolna mogła sprawdzić np. jakie zawody będą wykonywać w przyszłości, poznawali linię życia oraz jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek ich serca. Wróżba „Marzenie za grosik” gwarantowała spełnienie życzenia każdemu, komu udało się z odległości celnie wrzucić monetę do miseczki z wodą. Uczniowie przekonali się również, co na temat ich osobowości mówi numer z dziennika. Wszyscy się świetnie bawili.  
            Warto także wspomnieć, że z andrzejkami wiążą się nie tylko wróżby, ale również ludowe przysłowia. Jedno z nich szczególnie pasowało do panującej tego dnia pogody za oknem: „Gdy święty Andrzej ze śniegiem bieży, sto dni śnieg na polu leży”. Czy przepowiednia się sprawdzi? Zobaczymy… 

          • Projekt "Gramy zmysłami"

          • Przedszkolaki oraz uczennica klasy VII zrealizowali kolejne zadanie wynikające z projektu “Gramy zmysłami”. Tym razem była to “masa plastyczna”. Wszyscy bawili się własnoręcznie wykonaną masą plastyczną typu “Slime”. Wykorzystane były takie produkty jak: mąka ziemniaczana, płyń do naczyń, brokat oraz kolorowa bibuła. Zabawa przy użyciu slime stymuluje przede wszystkim rozwój zmysłu dotyku oraz wspomaga rozwój motoryki małej. Można się nią bawić na różne sposoby, także w parach oraz większych grupach, przy okazji ucząc pracy w zespole. Jednym słowem – slime to świetny pomysł na wesołą i pomysłową zabawę w szkole oraz w domu. Dzieci z wielkim entuzjazmem i zaciekawieniem podeszły do zadania.

          • Lekcja Kleksografii w kl. IV

          • Dnia 27 listopada w kl. IV odbyła się niezwykła lekcja języka polskiego poświęcona fleksografii. Pomysł ten został zaczerpnięty z lektury Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa”. Te niecodzienne i inspirujące zajęcia prowadziła pani Anna Płoskoń. Początek zajęć zaskoczył wszystkich uczniów, gdyż pani poprosiła o wykonanie kleksów na kartce papieru. Zadanie to okazało się być niezwykle kreatywne i pomogło rozbudzić wyobraźnię. Każdy kleks stał się wyjątkowym punktem wyjścia do tworzenia czegoś nowego. Różnorodność kształtów, które powstały, była imponująca – od abstrakcyjnych form po przedstawienia zwierząt. Po stworzeniu kleksów przyszedł czas na napisanie krótkich wierszy. Pani polonistka przebrana za Pana Kleksa, zachęcała swoich uczniów do interpretowania abstrakcyjnych kształtów oraz do nadawania im sensu i treści. To okazało się być nie lada wyzwaniem, ale jednocześnie świetną okazją do rozwijania umiejętności literackich. Następnie przyszedł moment, aby podzielić się efektami pracy. Każdy prezentował swój kleks oraz czytał stworzony do niego wiersz. To było nie tylko wyzwanie w zakresie publicznego wystąpienia, ale również okazja do dzielenia się różnymi interpretacjami i perspektywami. Wszyscy uczniowie za swoją niezwykle twórczą pracę otrzymali zasłużone i nieocenione na lekcji fleksografii „piegi”. Lekcja fleksografii była nie tylko doskonałą okazją do eksperymentowania z różnymi formami artystycznymi, ale także do rozwijania umiejętności pisarskich, interpretacyjnych i komunikacyjnych. Dzięki niej dzieci uczyły się patrzeć na świat w inny sposób i mogły docenić bogactwo wyobraźni oraz indywidualności każdego ze swoich kolegów. To doświadczenie z pewnością pozostanie w ich pamięci jako jedno z najbardziej twórczych i inspirujących zajęć na lekcji języka polskiego.

          • Szkoła ucząca z ”Minecraft Education"

          • W naszej szkole zainicjowaliśmy projekt edukacyjny "Szkoła Ucząca z Minecraft Education". Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej platformy Minecraft Education, stworzonej z myślą o potrzebach edukacyjnych, zapewniamy naszym uczniom możliwości nauki poprzez interaktywne doświadczenia w wirtualnym środowisku. Minecraft Education to platforma do kreatywnej i pełnej emocji nauki poprzez zabawę, zgodnie z ideą STEM. Gra przygotowuje uczniów do życia w świecie pełnym nowych technologii poprzez kształtowanie kompetencji przyszłości. W ramach tego projektu, uczniowie mają szansę rozwijać umiejętności kreatywnego myślenia, współpracy i rozwiązywania problemów, jednocześnie zgłębiając treści programowe w sposób nowoczesny i przystępny. Minecraft Education stanowi inspirujące narzędzie, umożliwiające wykorzystanie scenariuszy edukacyjnych, które angażują i motywują naszych uczniów. Chcemy kształtować przyszłość edukacji, sprawiając, że nauka stanie się jeszcze bardziej innowacyjna i ekscytująca.

            Zapraszamy do odkrywania świata wirtualnej edukacji w ramach projektu "Szkoła Ucząca z Minecraft Education"!

            Koordynatorzy projektu: Marzena Machała, Paulina Nowak

          • Finał XX Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Zło dobrem zwyciężaj”

          • 23 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pysznicy odbył się finał XX Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Zło dobrem zwyciężaj”. Z tej okazji szkoła w Pysznicy zorganizowała konkurs plastyczny i literacki, którego celem było propagowanie wśród uczniów nauczania Jana Pawła II. Z wielką dumą i radością informujemy, że uczennica klasy 7, Daria Masternak otrzymała wyróżnienie w kategorii plastyka. W konkursie swoje prace plastyczne i literackie zaprezentowali uczniowie z 24 szkół z terenu województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i łódzkiego. Na konkurs wpłynęło 154 prac plastycznych.

            Serdecznie gratulujemy Darii  sukcesu i życzymy kolejnych!

          • Konkurs

          • Prezentacja prac z konkursu plastycznego "Z Maryją w tajemnicach różańca"

            Konkurs adresowany był dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/2024 z naszej Parafii w trzech kategoriach:

            1. Przedszkole

            2. Klasy I-IV

            3. Klasy V-VIII

            Zapraszamy do obejrzenia filmiku: https://youtu.be/K64p53cWVj0