• Kiermasz Wielkanocny

          • W dniu 29.03.2023 r. obył się Kiermasz Wielkanocny organizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski. Podczas kiermaszu, uczniowie mieli możliwość zakupić przepyszne babeczki, wafelki, babki wielkanocne, jak i czekoladowe jajeczka i króliczki.  Zebraliśmy w sumie 496zł, za które zostaną zakupione produkty spożywcze na paczki dla wybranych rodzin z naszej miejscowości.  
            Dziękujemy wszystkim za udział!

          • Spotkanie profilaktyczne

          • 27 marca 2023r. uczniowie klasy VII i VIII wraz z opiekunami p. Janiną Sobowiec i p. Gizelą Grelą wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym pn. Projekt „Jedno Życie”, które odbyło się w Gminnym Centrum Kultury w Grębowie. Projekt miał na celu uświadomienie młodzieży jak cienka granica jest między wypróbowaniem używek, a uzależnieniem oraz jakie uzależnienia dotykają współczesnych nastolatków. Spotkanie w nowoczesny sposób prowadził Piotr Poison Plichta artysta tworzący muzykę rap z pozytywnym przekazem. Dzielił się ze słuchaczami historią swojego życia, przekonywał, że można żyć bez nałogów oraz przestrzegał przed niewłaściwymi wyborami. Nowoczesna forma profilaktyki, którą prowadził Poison, miała skłonić młodzież do refleksji nad swoimi wyborami. Przede wszystkim wypracować postawy asertywne, szacunek dla siebie i wartości, którymi chcą kierować się w życiu. Dla młodych ludzi to często pierwszy krok do zrozumienia czym są używki i jakie są ich skutki oraz zrozumienie, że każdy ma tylko jedno życie, o które trzeba walczyć i dbać.

          • Finał Wielkiej Ligi Czytelników

          • Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Karina Buczek z kl. IV otrzymała dyplom Finalisty Ogólnopolskich Mistrzostw Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników. Dyplom oraz upominek zostały przekazane przez panią Ewę Wicherską- koordynatorkę powiatu tarnobrzeskiego Wielkiej Ligi Czytelników. Pamiątkowy dyplom z podziękowaniami za sukces uczennicy otrzymała również pani Anna Płoskoń- szkolna koordynatorka konkursu WLC. Dyplomy oraz nagrody wręczała pani dyrektor szkoły Iwona Weiss.

            Serdecznie gratulujemy!!!

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

          • 22 marca 2023 roku nasze uczennice w dwóch grupach wiekowych w składzie: Maja Dul, Izabela Dul oraz Maja Jaśkiewicz wzięły udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się w Zespole Szkół w Stalach. Opiekunem grupy była pani Ewa Nowicka. Organizatorem konkursu był Wójt Gminy Grębów oraz Zarząd Gminnego Związku OSP RP. W turnieju wzięło udział 28 uczestników w 3 grupach wiekowych. Jego celem była promocja przepisów pożarowych, znajomość historii i tradycji, sprzętu pożarniczego oraz szeroko pojęte pożarnictwo i ratownictwo. Podczas zmagań turniejowych uczestnicy najpierw rozwiązywali test pisemny, a następnie najlepsze 3 osoby z każdej kategorii przystąpiły do części ustnej. Po  części ustnej nasze uczennice zajęły odpowiednio następujące miejsca: Izabela Dul w I kategorii wiekowej  - II miejsce, Maja Dul w II kategorii – III miejsce. Wymienione uczennice zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych, które odbędą się w miesiącu kwietniu. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Wójta Gminy Grębów.
            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Odlotowy Tydzień Mody

          • Nasza szkoła z inicjatywy Samorządu Szkolnego, Pierwszy Dzień Wiosny świętowała cały tydzień. Na powitanie tej szczególnej i przez wszystkich lubianej pory roku mieliśmy ODLOTOWY TYDZIEŃ MODY. W każdy dzień tygodnia dzieci i młodzież prezentowała się w innych kreacjach. I tak kolejno:

            PONIEDZIAŁEK „ja noszę dres! Dres spoko jest!”
            WTOREK neonowo, kolorowo, ODBLASKOWO!
            ŚRODA dzień bez kolorów… tylko czerń i biel
            CZWARTEK  dzień na opak! Ubrania na lewą stronę ;)
            PIĄTEK Francja, elegancja! Koszule, krawaty, muszki, suknie

            Dla wszystkich była to dobra zabawa i okazja do integracji uczniów ze wszystkich klas. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i chętnie podejmowali kolejne wyzwania.

          • Powitanie Wiosny

          • 21 marca cała społeczność szkolna uroczyście powitała Panią Wiosnę. Z tej okazji w salach lekcyjnych i na korytarzu pojawiły się wiosenne dekoracje. Wszyscy uczniowie ubrali się bardzo kolorowo i tematycznie. Wraz ze swoimi wychowawcami spędzali czas na malowaniu w grupach pierwszych wiosennych plakatów, śpiewali wiosenne piosenki, okazywali radość z nadejścia tej ulubionej przez wszystkich pory roku pozując do zdjęć na ściance foto, spacerowali po okolicy w poszukiwaniu oznak wiosny, przygotowywali wiosenne kanapki i oddawali się grom sportowym na sali gimnastycznej. Starsi uczniowie spędzili ten dzień na wycieczce grając w paintball w Grębowie. 
            Zapraszamy do fotorelacji na stornie internetowej i facebooku. 

          • Międzynarodowy Dzień Matematyki

          •  Dlaczego matematyka?

            „Ponieważ jest wszędzie,

            w domu, w urzędzie, na ulicy,

            w sklepie, w pralni i w lesie.

            I w kalendarzu, gdy mówimy „już wiosna”,

            w rozkładzie autobusów, w godzinach na zegarze,

            w dawnych i nowych wiekach i w cenach na bazarze.

            W Twoim wzroście i wadze, w wielkości słonia i mrówki, w długości rzeki

             i drogi do szkoły oraz w wartości złotówki”.

            13 marca w naszej szkole uczniowie klasy I i II wraz z wychowawczynią panią Haliną Gortych świętowali Międzynarodowy Dzień Matematyki. Indywidualnie i grupowo mierzyli się z zadaniami logicznymi, łamigłówkami oraz zabawami matematycznymi m.in. grami planszowymi i karcianymi, zabawami z użyciem kostek oraz domina. Chętnie rozwiązywali zadania na monitorze interaktywnym. Poprzez zabawę doskonalili swoje umiejętności matematyczne, utrwalali dodawanie, odejmowanie, tabliczkę mnożenia oraz integrowali się we wspólnym działaniu. Różnorodne zadania i wprowadzone elementy rywalizacji wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Na zakończenie matematycznego dnia każdy otrzymał zasłużony order "Mistrza matematyki". 

          • Konkurs plastyczny "Bądź bezpieczny w Internecie"

          • W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu 2023 w naszej szkole został zorganizowany konkurs    plastyczny    „Bądź  bezpieczny  w  Internecie”.  Jego  celem  było  kształtowanie i popularyzowanie pozytywnych postaw dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie chętnie przystąpili do konkursu, wykonując ciekawe plakaty profilaktyczne  o tematyce związanej z bezpieczeństwem w sieci. Prace wykonane były dowolnymi technikami plastycznymi, a te najbardziej pomysłowe zostały nagrodzone i wyróżnione.

            I miesce: Daniel Dul kl. III i Kornelia Stelmach kl. VIII

            II miejsce: Julia Czerniec kl. II i Dominika Dorociak kl. V

            III miejsce: Izabela Dul kl. III i Michalina Turek kl. V

            Wyróżnienia: Kacper Buczek kl. "0", Wojciech Łakomy kl. I, Karina Buczek kl. IV, Łucja Impert kl. IV,

            Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy!

            Organizatorami konkursu były panie: Marzena Machała, Joanna Szewc i Gizela Grela.

          • E papieros szkodzi zdrowiu- pogadanka profilaktyczna

          • W dniu 10.03.2023r. odbyło się spotkanie z Policjantem dzielnicowym na temat e-papierosów. W pogadance uczestniczyły klasy 4-8 na spotkaniu funkcjonariusz policji wyjaśniał młodzieży jakie zagrożenia niesie ze sobą stosowanie używek typu e-papieros. Przewodnią myślą pogadanki profilaktycznej była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowania i działania. Dzielnicowy rozmawiał z zebranymi o zagrożeniach jakie niesie ze sobą stosowanie używek w formie e-papierosa. Opowiadał między innymi o szkodliwości nikotyny, paleniu papierosów i e‑papierosów oraz ich negatywnym wpływie na zdrowie dzieci.  Uświadomił też młodzież, jakie konsekwencje, nie tylko prawne, niesie za sobą używanie wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusz policji zapoznał zebranych z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich.

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • 2 marca 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Święto celebrowane było na przerwach pod hasłem: Przerwa na polski! Nasi uczniowie chętnie losowali zagadki i wierszyki logopedyczne, świetnie się przy tym bawiąc. Chętnie również uzupełniali dyktanda ortograficzne oraz zgadywanki typu „łamańce językowe”. W potyczkach językowych mogli nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale też wiele się nauczyć. To była świetna zabawa! Celem zabaw językowych Przerwa no polski! było podniesienie stopnia rozumienia czytanych zwrotów, troska o poprawność i piękno wymowy języka ojczystego, a przede wszystkim – wzbudzenie w świadomości uczniów cennych wartości, które niesie ze sobą język ojczysty. Międzynarodowe Święto Dnia Języka Ojczystego ustanowione zostało przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym. Oficjalnie przypada ono na 21 lutego. Ważne jest, byśmy pamiętali jak istotne jest szanowanie języka ojczystego, korzystanie z jego zasobów. Polszczyzna jest jednym z 25 największych języków na świecie. To symbol tożsamości narodowej, symbol spajający naród. Polscy językoznawcy alarmują, żebyśmy troszczyli się o język – nasze dziedzictwo kulturowe.
            Organizacją i przygotowaniem zabaw językowych zajmowały się panie: Monika Bernat-Rębisz, Anna Płoskoń, Joanna Drozd oraz Dominika Rutyna.

          • Nabór do klasy I

          •  Dyrektor  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu

            informuje 

            od dnia 7 marca  do 31 marca 2023r. 

             trwa nabór dzieci do klasy I szkoły podstawowej

                      na nowy rok szkolny 2023/2024      

            zapisy do szkoły odbywają się zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Grębów
            Nr 9.2023 z dnia 17 stycznia 2023r.

            Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko do szkoły składają

            Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły.

            Druki można pobrać poniżej lub w szkole.

            W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 15 811 28 18.

             

            Podanie_do_szkoly_do_kl_1.doc

          • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

          • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Z tej okazji uczniowie klasy V naszej szkoły przygotowali pod kierunkiem wychowaczyni p. Janiny Sobowiec oraz p. Joanny Szewc montaż słowno-muzyczny poświęcony sylwetkom ,,wyklętych bohaterów” w osobie rotmistrza Witolda Pileckiego, generała Augusta Emila Fieldorfa ps ,,Nil”, urodzonego w Tarnobrzegu Hieronima Dekutowskiego  ps  „Zapora”, czy  niespełna 18 – letniej  Danuty Siedzikówny ps,, Inka”. Przesuwające się majestatycznie na slajdach prezentacji sylwetki Żołnierzy Wyklętych oraz  wzruszające piosenki pozwoliły uczestnikom apelu przenieść się  w mroczne czasy komunistycznego terroru. Wszyscy mieli o nich zapomnieć, jakby nigdy nie istnieli! Jak podkreśliła pani dyrektor Iwona Weiss, włączając się w obchody pokazujemy, że pamiętamy i składamy hołd Żołnierzom Wyklętym za ich męstwo, niezłomną postawę patriotyczną, przywiązanie do tradycji niepodległościowych, wierność swoim ideałom i bezkompromisowość w walce o pełną wolność naszego kraju. Naszym obowiązkiem jest zachować i przekazać dalej ich pełną chwały historię. NASZA SZKOŁA PAMIĘTA!

          • Zabawa karnawałowa

          • Karnawał to czas wspaniałej i radosnej zabawy. Z tej okazji 16 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Tego dnia wszystkim towarzyszyło wiele uśmiechów i pozytywnych wrażeń. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, udekorowaną serpentynami i balonami. Dzieci przybyły w pięknych i pomysłowych przebraniach. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Wszyscy bawili się znakomicie, humor dopisywał zarówno młodszym jak i starszej młodzieży.
            Kolejne karnawałowe szaleństwo za rok!

          • Dzień Babci i Dziadka

          • Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Te szczególne dni w kalendarzu kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami. Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu. W związku z powyższym w naszej szkole w środę, 15 lutego odbyła się uroczysta akademia dla Babć i Dziadków. Na uroczystości wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III. Na początku pani dyrektor Iwona Weiss w imieniu własnym oraz całej społeczności szkolnej przywitała Szanownych Gości oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia. Następnie występujący aktorzy z wielkim przejęciem recytowali wzruszające wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli przygotowane układy taneczne. Na zakończenie wnuczęta wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Wyjątkowy czas umilał słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

          • Walentynki

          • Dnia 14.02.2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową. Uczniowie oraz Przedszkolaki, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie Walentynkowi Listonosze rozdawali pocztę. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.
            Podczas Walentynek obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze i drzwi klasowe udekorowano czerwonymi serduszkami. Tego dnia mieliśmy również przyjemność rozstrzygnąć konkurs na „Najpiękniejszą kartkę Walentynkową”, który był organizowany przez Samorząd Uczniowski i Wolontariat Szkolny. Panie: Joanna Drozd, Anna Płoskoń, Monika Bernat- Rębisz i Dominika Rutyna miały niezwykle trudne zadanie. Konkurs organizowany był w II kategoriach: 0- III oraz IV-VIII. Ostatecznie jury postanowiło wyróżnić następujące osoby:

            Klasy:  0-III
            I Miejsce: Franciszek Dul
            II Miejsce: Maja Wilk
            III Miejsce: Wojciech Łakomy      

            Klasy: IV-VIII
            I Miejsce: Maja Dul
            II Miejsce: Kornelia Stelmach
            III Miejsce: Daria Masternak

            Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów i nauczycieli. Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział  i przygotowanie pięknych prac.

          • Udział w akcji Góra grosza 

          • Udział w akcji Góra grosza - pomagamy dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej.

            Od kilku lat nasza szkoła włącza się w zbiórkę monet. To już XXIII edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

            Uczniowie biorąc udział w zbiórce uświadamiają  sobie, że oddając chociażby jeden grosz, mogą zrealizować wielkie przedsięwzięcie na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

               „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

            Wyniki tegorocznej edycji przedstawiają się następująco:

            I Miejsce: Oddział Przedszkolny- 8,54 kg

            II Miejsce: klasa VI/VII- 5,54 kg

            III Miejsce: klasa V- 5,36 kg

            Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji !!! 

            Koordynatorki akcji w szkole:  Joanna Drozd, Dominika Rutyna

            Pomoc: Monika Bernat-Rębisz i Anna Płoskoń

          • Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego

          • 14 lutego 2023r. w naszej szkole miało miejsce podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego Wielka Liga Czytelników. W projekcie czytelniczym, w kategorii kas IV-VI uczestniczyła uczennica kl. IV Karina Buczek. Dziewczynka zdobyła wymagane sprawności czytelnicze w dwóch pierwszych etapach szkolno- bibliotecznych i zakwalifikowała się do trzeciego powiatowego etapu.
            Projekt czytelniczy WLC ma na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz promowanie wspólnego czytania dzieci z rodzicami.  Misją wydarzenia jest promocja czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. 

            Cieszymy się bardzo z osiągnięcia naszej uczennicy Kariny Buczek i życzymy jej dalszych sukcesów!

          • Wyjazd do TDK

          • 7 lutego dzieci ze starszej grupy Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I-IV pod opieką wychowawczyń: p. Haliny Gortych, p. Joanny Szewc oraz nauczycieli wspomagających; p. Agnieszki Gortych i p. Moniki Bernat-Rębisz wybrali się do Tarnobrzeskiego Domu Kultury na spektakl pt. „O wesołym Sindbadzie Żeglarzu” w wykonaniu aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Głównym bohaterem tego barwnego  przedstawienia jest  młody,  nieszczęśliwy książę  Sindbad, żyjący w bogactwie i przepychu. Co noc ma sen, w którym nieznana osoba prosi go o pomoc. I tak zaczyna się podróż Sindbada, w której doświadcza wielu przygód, nie zawsze szczęśliwych: zostaje połknięty przez wieloryba, staje do walki ze sługami złego czarnoksiężnika Karabadona, aby w końcu poznać moc Dżina uwięzionego w słynnej lampie Aladyna. Baśń „O wesołym Sindbadzie Żeglarzu” wywołała u młodych widzów wiele pozytywnych emocji. Podziw wzbudziła nie tylko ciekawa gra aktorska, ale także piękne kostiumy, scenografia oraz bardzo ciekawe efekty świetlne i akustyczne. Cały spektakl był urozmaicony piosenkami, na które uczniowie reagowali gromkimi brawami.
            Wszystkim uczestnikom widowisko bardzo się podobało.

          • Międzynarodowy Dzień Puzzli

          • 29 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Puzzli. Z tej okazji uczniowie klasy II i III przynieśli do szkoły swoje ulubione puzzle. Czego uczy układnie puzzli? Przede wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu i koncentracji na zadaniu. Zabawa puzzlami sprawia, że dziecko rozwija zdolność analizy i syntezy wzrokowej. Ponadto stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Układanie puzzli daje każdemu dziecku poczucie, że coś tworzy, ponieważ z rozsypanych elementów, które osobno nic nie przedstawiają, powstaje nagle spójny obraz.
            Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości i satysfakcji z osiągniętego celu. Teraz na pewno uczniowie częściej będą wybierać do zabawy puzzle.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

            DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

            Nasza Szkoła zgłosiła organizatorom swój udział w obchodach DBI 2023.

            W dniach od 7 lutego do 15 marca 2023r. podjęliśmy się wykonania niżej zaplanowanych działań.

            Proponowane Działania – Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu

            1. Zgłoszenie inicjatywy na portalu dbi.pl.
            2. Umieszczenie informacji o DBI na stronie internetowej szkoły.
            3. Przygotowanie i rozmieszczenie plakatów wykonanych przez uczniów podczas lekcji wychowawczych.
            4. Przygotowanie gazetki ściennej na korytarzu szkoły oraz w klasach.
            5. Konkurs plastyczny dla uczniów kl. 0-VIII ,,Bądź bezpieczny w Internecie”.
            6. Udział w  lekcjach on-line, rejestracji na wszystkie wydarzenia dokonuje nauczyciel lub opiekun.  Lekcje DBI
            7. Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla uczniów z wykorzystaniem materiałów dostępnych na stronie saferinternet.pl.

            materiały edukacyjne

            Ważne!

            • cyfrowe bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą,
               Internet jest bardzo pożyteczny, ale może być niebezpieczny,
            • każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta,
            •  każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym, 
            • każdy internauta ma obowiązek tworzyć kulturę szacunku w Sieci (tzw. Netykietę.