• Wyjazd do kina Helios i COP w Stalowej Woli

          • 29 września z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka uczniowie klas II-VIII wraz z wychowawcami wybrali się do kina Helios na film familijny  pt. „King: Mój przyjaciel lew”. Była to opowieść  o nastoletniej Inés i jej bracie Alexie, którzy znaleźli w domu małe lwiątko- jak dowiedzieli się z wiadomości telewizyjnych – uciekło z lotniska. Niespodziewany gość, któremu nadali imię King, szybko stał się ich najlepszym przyjacielem.
            Następnie udali się do niedawno powstałego Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli. Na miejscu uczniowi podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w warsztatach „Laboratorium Fabryczne” składające się z zakresu trzech dziedzin: chemii, fizyki i biologii. Starsi uczniowie mogli poczuć się jak chemicy COP-u, ponieważ poznali dokonania polskich chemików z czasów międzywojennych, dowiedzieli się wiele o naczyniach laboratoryjnych oraz specjalistycznym sprzęcie pomiarowym i obserwacyjnym oraz byli uczestnikami ciekawych eksperymentów chemicznych. Młodsi uczniowie natomiast poznali patent na wynalazek. Zapoznali się z pomysłami i sukcesami polskich wynalazców czasów II RP oraz opracowali patent na świecący w ciemności slajm, stworzony z produktów używanych na co dzień.
            Dla wszystkich była to bardzo ciekawa forma spędzenia czasu i uświetnienia nadchodzącego święta  naszych chłopców. Dziękujemy Pani Dyrektor Iwonie Weiss za pomysł na spędzenie tego dnia oraz pomoc w jego organizacji.

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.           
            Niewątpliwie książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo oraz  pozwalają przeżywać wspaniałe przygody. Z tej okazji uczniowie klasy II i III z wychowawcą panią Haliną Gortych zorganizowali lekcję głośnego czytania w bibliotece szkolnej. Pierwsze uroczyste spotkanie z książką naszych uczniów odbyło się  rok wcześniej, w klasie pierwszej w ramach akcji „Mała książka, wielki człowiek”. Dziś kontynuując przygodę z książką ochoczo wzięli udział w akcji głośnego czytania. Na wstępnie wychowawczyni opowiedziała o akcji i zwróciła uwagę na data 29 września, która odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki wielu książek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie chętnie oglądali książki autorki znajdujące się w naszej bibliotece szkolnej i wspólnie zdecydowali, że poczytają fragmenty „Pamiętnika Czarnego Noska”.  
            Dzięki tej akcji, uczniowie uświadomili sobie jak ważne jest czytanie i zobowiązali się do codziennego czytania.

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”

          • W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcą panią Haliną Gortych przystąpili do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnnego „Zabawa sztuką”. Głównym celem projektu jest propagowanie sztuki przez zabawę w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

            Do celów szczegółowych projektu należy zaliczyć m.in.:

            • tworzenie przez nauczycieli warunków do twórczej aktywności uczniów w procesie zabawy,
            • rozwijanie postawy twórczej uczniów z jej nieodłącznymi atrybutami tj. kreatywnością, innowacyjnością,
            • zapoznanie z różnorodnymi technikami plastycznymi,
            • doskonalenie umiejętności swobodnej wypowiedzi, w tym wyrażania odczuć związanych z odbiorem sztuki,
            • kształtowanie orientacji przestrzennej,
            • rozwijanie zainteresowań światem przyrody poprzez wykorzystywanie dzieł sztuki,
            • doskonalenie umiejętności konstrukcyjnych,
            • odkrywanie talentów,
            • budowanie więzi w grupie,
            • rozwijanie wiary we własne możliwości,
            • rozwijanie kreatywności, krytycznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania sytuacji problemowych.

            Projekt jest zgodny z podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej oraz podstawowymi kierunkami  realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym  2022/2023.

             

          • Ognisko klas VI- VII

          • W piątek 16 września uczniowie z klas VI i VII wraz z rodzicami i wychowawczynią Panią Marzeną Machałą uczestniczyli w ognisku klasowy, w przygotowanie którego bardzo chętnie włączyli się rodzice. W czasie imprezy tradycyjnie pieczono kiełbaski i ziemniaki. Pogoda sprzyjała również zabawom na świeżym powietrzu. Rozegrano mecz w grę „zapal pochodnię”, w badmintona, a także wspólnie z rodzicami uczniowie doskonalili elementy gry w siatkówkę. Czas upłynął bardzo szybko i w doskonałej atmosferze. Spotkanie przy ognisku dostarczyło  mnóstwo radości i sprzyjało kształtowaniu pozytywnych relacji między uczniami i integracji między klasami. Mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć to za rok!

          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          • 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony oraz je zaprezentować.
            W  naszej szkole uczniowie klasy II i III z wychowawcą panią Haliną Gortych wystrojeni w piękne, kolorowe, duże i małe kropki od samego rana cieszyli się tym dniem! W ramach zajęć uczestniczyli w pogadance na temat wysłuchanej wcześniej książki "The Dot" Petera Reynoldsa, opowiadającej o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie i swój talent. Następnie rozwiązywali quizz, odszukiwali kropki ukryte w kartach gry "Memory" oraz zapoznali się z prezentacją mówiącą gdzie można w codziennym życiu spotkać kropki.  Wyjaśniali znane powiedzenia z kropką w roli głównej oraz wykonali kreatywne prace plastyczne nawiązujące do obchodzonego dnia. Zorganizowane wydarzenie pozwoliło młodszym uczniom poznać własne talenty, które warto rozwijać teraz jak i w przyszłości. Do obchodów międzynarodowej akcji włączyła się także Pani Dyrektor Iwona Weiss, która tego dnia również miała na sobie motyw przewodni w postaci kropek. Za udział w kreatywnych zajęciach uczniowie otrzymali pamiątkowe medale. To był bardzo radosny, pełen uśmiechów dzień!

          • Akcja Szkoło Pomóż i Ty

          • W ramach akcji Szkoło Pomóż i Ty 2022/2023 organizowanej przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych, dokładamy swoją cegiełkę pomocy dla 9-letniej Patrycji Ryś, która urodziła się z wieloma wadami wrodzonymi. Dziewczynka wymaga intensywnej rehabilitacji oraz terapii, w związku z czym konieczny jest zakup ortez i gorsetu. Łączny koszt sprzętu ortopedycznego to około 20 000 zł.
            Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w akcje i dnia 15.09.2022r. podczas długiej przerwy uczniowie  mieli możliwość zakupu dowolnej liczby cegiełek (kalendarzyki, pomoce edukacyjne). Wspólnie udało się uzbierać  135,50 zł, pieniądze zostały przelane na konto fundacji.

            Za każdą zakupioną cegiełkę i tym samym okazane serce serdeczne podziękowania!!

          • Informacja

          •  W roku szkolnym 2022/2023 ustalono następujące dni wolne od zajęć dydaktycznych:

             

            • 14  października 2022r.
            • 31 października 2022r.
            • 22 grudnia 2022r.
            • 2 maja 2023r. 
            • 23, 24 i 25 maja 2023r. - egzaminy ósmoklasistów.
            • 9 czerwca 2023r.

            W tych dniach szkoła zapewnia opiekę świetlicową.

          • Akcja "Problem wagi ciężkiej"

          • Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Problem wagi ciężkiej” zainicjowanej przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tarnobrzegu. Jej celem jest odciążenie kręgosłupów uczniów, by zapobiegać coraz powszechniejszym wadom postawy. Zbyt ciężki tornister może zaburzyć prawidłowy rozwój kręgosłupa dziecka, skutkiem czego jest boczne skrzywienie kręgosłupa, czyli skolioza. Ciężary noszone przez dzieci wpływają negatywnie na stawy biodrowe, kolana, a także stopy. Wady postawy nabyte w dzieciństwie i w wieku szkolnym ujawniają się najczęściej w wieku dojrzałym. W związku z tym wychowawcy klas I- IV przeprowadzili z uczniami pogadanki, omówili "Dekalog lekkiego tornistra" i wspólnie ważyli swoje plecaki.

          • Spotkanie z policjantem

          • 7 września dzieci z grupy 6-latków i klasy I uczestniczyły w spotkaniu z policjantem Posterunku Policji w Grębowie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drogach w związku z początkiem nowego roku szkolnego. Omówione zostały zasady przechodzenia przez drogę, sygnalizacja świetlna, niektóre znaki drogowe oraz poruszanie się na rowerze. Ponadto podkreślono jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali opaskę odblaskową i plan lekcji.

            Każde dziecko w naszej szkole wie, że jeśli zamierza przejść ulicę musi postępować tak:

            1. Na chodniku przystań bokiem.

            2. Popatrz w lewo bystrym okiem.

            3. Skieruj w prawo wzrok sokoli.

            4. Znów na lewo spójrz powoli.

            5. Jezdnia wolna - wiec swobodnie mogą

            przez nią przejść przechodnie.                      

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          • Dziś zabrzmiał pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego 2022/2023...

            Uroczystości 1 września rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym w Zabrniu. Następnie w szkole odbyły się dalsze uroczystości. Dyrektor Szkoły Pani Iwona Weiss serdecznie powitała Wójta Gminy Grębów Pana Kazimierza Skórę, przybyłych rodziców, grono pedagogiczne, pracowników szkoły i oczywiście drogich uczniów i dzieci z Oddziału Przedszkolnego. W sposób szczególny zwróciła się do dzieci rozpoczynających naukę po raz pierwszy. Życzyła im by czuły się u nas dobrze, bezpiecznie a nauka sprawiała wielką radość. Kolejno zwróciła się do starszych uczniów życząc im wielu sukcesów, dużo radości i wspaniałych wrażeń podczas pobytu w murach naszej szkoły. Rodziców zapewniła, że wszyscy nauczyciele i pracownicy są gotowi do współpracy oraz wsparcia potrzebnego do indywidualnego rozwoju każdego dziecka. Nauczycielom zaś życzyła radości z wykonywanej pracy i wielu sukcesów oraz odczytała kierowane do nich słowa od Ministra Edukacji i Nauki: "Drodzy Nauczyciele, w swojej codziennej pracy podejmują Państwo starania na rzecz wychowania oraz kształcenia kolejnych pokoleń. Dziękuję za wzorową postawę, zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą. Bez doskonałego przygotowania merytorycznego, jakie zapewniają Państwo swym uczniom i dzieciom, ich sukcesy edukacyjne nie byłyby możliwe. Pragnę wyrazić wdzięczność za tworzenie warunków dogodnych do zdobywania wiedzy, rozwijania potencjału, ale i budowania atmosfery sprzyjającej wzmacnianiu wspólnoty szkolnej".
            Dużym wydarzeniem było oddanie do użytku nowo wyremontowanego Oddziału Przedszkolnego, którego wystrój w magicznych kolorach, nowe zabawki oraz nowoczesna technologia w postaci magicznego dywanu, monitorów interaktywnych wpłynie na uatrakcyjnianie procesu edukacyjnego oraz będzie spełniała oczekiwania rodziców, dzieci jak i nauczycieli.
            Specjalne podziękowania dla Pana Wójta i Pani Dyrektor przygotowali wdzięczni rodzice oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Grębów, który podziękował za miłe przyjęcie oraz przedstawił dalsze inwestycje wspierające naszą szkołę tj. rozpoczęcie budowy wielofunkcyjnego boiska poliuretanowego. Kolejno przystąpiono do przcięcia wstegi,  poświęcenia pomieszczeń i zwiedzania nowego oddziału.

            Cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu
            serdecznie dziękuje
            Wójtowi Gminy Grębów Panu Kazimierzowi Skórze
            za przekazanie środków finansowych na wykonane inwestycje.

          • Program Laboratoria Przyszłości

          • Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości, który jest inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

            Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

            Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do klas I-VIII. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 30 000,00 zł  na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

            W ramach Programu w naszej szkole zaplanowano 4 godziny robotyki tygodniowo.

            W ramach rządowego programu Laboratorium Przyszłości nasza szkoła zakupiła następujący sprzęt:

            • Drukarka 3D Banach School z pakietem dydaktycznym
            • Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
            • Aparat fotograficzny Sony RX100 III
            • Gimbal do smartfona
            • Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini
            • Mikroport Saramonic Blink 500 B1
            • Statyw do aparatu i kamery
            • Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką
            • Bee-bot
            • Blue-Bot
            • Robot terenowy
            • Robot Photon EDU
            • Klocki Gigo - park rozrywki
            • Klocki Gigo - warsztat robotyki
            • Klocki Gigo - energia wiatrowa
            • Klocki Gigo - energia wodna
            • Klocki Gigo - energia słoneczna
            • Klocki Gigo - robot
            • LEGO Education SPIKE Prime- zestaw podstawowy
            • Zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami RFID Starter Kit
            • Zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami Starter Kit- rozszerzenie
            • Zestaw elektroniczny 750
            • Teleskop astronomiczny
            • Filament do drukarki 3D - szary
            • Filament do drukarki 3D - niebieski
            • Filament do drukarki 3D - czerwony
            • P krzesło nr 6 - aluminium - buk
            • Stół Mila 120x80 rozm. 6, 6os., stelaż aluminium, blat brzoza, obrzeża ABS, narożniki proste
            • Grande - zestaw 36
          • Informacja

          • Serdecznie zapraszam 1 września dzieci z Oddziału Przedszkolnego i ich rodziców
             

            oraz uczniów naszej szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

             

             

            Harmonogram uroczystości:

            8:00 msza św. w kościele parafialnym w Zabrniu pod przewodnictwem ks proboszcza Jacka Błosińskiego

            9:00 uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego Oddziału Przedszkolnego przez Wójta Gminy Grębów Pana Kazimierza Skórę

            9:30 powitanie całej społeczności szkolnej przez Dyrektora Szkoły Panią Iwonę Weiss oraz spotkania wychowawców klas z uczniami.

                                                                                                                                                                            

            Z poważaniem

            Dyrektor Szkoły

             

          • Wakacji nadszedł czas...

          •                                                                                Dyrektor i Grono Pedagogiczne

          • Informacja

          • Dyrektor Szkoły im. Jana Pawła II w Zabrniu
            informuje:
             zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzię się 24 czerwca
             

            W programie
            - godz. 8:00 msza św. w kościele parafialnym w Zabrniu
            - godz. 9:00 uroczysta akademia w szkole
            - godz. 10:00 spotkanie uczniów z wychowawcami.

          • Konkurs plastyczny "Bezpiecznie na wsi"

          • Nasi uczniowie wzięli udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. W związku z tym 21 czerwca naszą szkołę odwiedziła pani z KRUS, która w obecności Pani Dyrektor Iwony Weiss  i opiekuna konkursu pani Haliny Gortych wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.


            Serdecznie gratulujemy!

          • Szkolny Konkurs Ortograficzny ,,O złote pióro Dyrektora Szkoły”

          • 17 czerwca 2022r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego ,,O złote pióro Dyrektora Szkoły” w kategorii klas IV- VI, którego organizatorem była nauczycielka języka polskiego pani Janina Sobowiec.

            Konkurs składał się z trzech etapów. W maju na lekcjach języka polskiego w kl. IV-VI przeprowadzono eliminacje klasowe. Po sprawdzeniu prac wszystkich  uczniów wyłonione zostały osoby, które zrobiły najmniej błędów i tym samym zostały wytypowane do drugiego etapu konkursu. Zakwalifikowało się do niego 8 uczniów, którzy pisali ten sam test ortograficzny. Na podstawie wyników testu do finału został wytypowany  jeden uczeń  z każdej klasy.

            Uczniowie  biorący udział w konkursie musieli wykazać się m.in. znajomością zasad ortograficznych, bezbłędnie utworzyć i zapisać nazwy mieszkańców państw, miast, kontynentów czy regionów, zapisać komentarze ortograficzne wyjaśniające pisownię podanych wyrazów oraz napisać tekst ze słuchu.
                                                                                                                                                         

            Wyniki konkursu:                                                                                                                         

            I miejsce- Daria Masternak z kl. V,                                                                                              

            II miejsce- Oskar Giermaniuk z kl. VI,                                                                                      

            III miejsce- Piotr Siek z kl. IV.

            Uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach Szkolnego Konkursu Ortograficznego ,,O złote pióro Dyrektora Szkoły”.

          • Turniej Piłki Siatkowej i Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gorzycach

          • 10 czerwca 2022r. na boiskach „ Orlik” przy Zespole Szkół w Gorzycach odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora. Naszą szkołę pod opieką pani Marzeny Machały reprezentowały drużyny w składzie: Oliwia Brożyna, Kinga Dul, Kamila Michalska, Amelia Myszka, Julia Trościńska, Maja Dul i Kornelia Stelmach oraz Karol Miłek, Szymon Sądaj, Tomasz Tkacz, Szymon Saja, Damian Wiącek i Szymon Baran. W wyniku rozgrywek dziewczynki zajęły I miejsce zaś chłopcy III miejsce zdobywając piękne puchary oraz dyplomy. Podczas turnieju panował duch zdrowej, sportowej rywalizacji w myśl zasady fair play, a wszystkim uczestnikom towarzyszyła dobra zabawa.

          • Wycieczka do Warszawy

          • W piątek 10 czerwca 2022 r. na zaproszenie posła Sejm RP – Zbigniewa Chmielowca, odbyła się wycieczka do Warszawy zorganizowana dla uczniów, którzy uczestniczyli w tegorocznej edycji konkursu Wiedzy o Sejmie. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VIII Radosław Dec wraz z panią Anną Płoskoń.

            Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Sejmu, poznanie struktur jego działania oraz zapoznanie się z przebiegiem obrad. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami zwiedzili również Muzeum Powstania Warszawskiego, wyjątkowe miejsce, które upamiętnia ważne wydarzenie w historii Polski.

          • XV Diecezjalne Spotkanie Teatralne

          • 9 czerwca 2022r. uczniowie klasy I i II reprezentowali naszą szkołę w XV Diecezjalnym Spotkaniu Teatralnym Dzieci i Młodzieży Szkół Noszących Imię Jana Pawła II pod hasłem "Młodzi aktorzy swojemu Patronowi" w Woli Rzeczyckiej. Spotkanie odbyło się pod patronatem księdza biskupa Edwarda Frankowskiego i Wójta Gminy Radomyśl Jana Pyrkosza.

            W tym roku szkolnym uczniowskie zespoły teatralne realizowały temat "Człowiek i przyroda".

             

            "Stwórca chciał, aby człowiek obcował z przyrodą jako jej rozumny i szlachetny pan i stróż, a nie jako bezwzględny eksploatator" Jan Paweł II

             

            Nasi uczniowie pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Haliny Gortych przygotowali spektakl pt. "Królewna Przyroda i Krasnoludki". Prezentowana sztuka propagowała ochronę przyrody, właściwe postawy i zasady ekologicznego postępowania w życiu codziennym. Nasi młodzi aktorzy z bardzo dużym zaangażowaniem przygotowywali się do występu. Z wielkim wyczuciem, ekspresją i wrażliwością odgrywali swoje teatralne role, a dobrze dobrane stroje dodawały pięknego i spójnego wyrazu.
            Za wspaniałe wystąpienie uczniowie otrzymali pamiątkową statuetkę, okolicznościowy dyplom, książki o życiu Jana Pawła II i słodkości.

             

            Było nam niezmiernie miło uczestniczyć w tym wydarzeniu oraz móc zintegrować się z Rodziną Szkół im. Jana Pawła II.